باید ها و نباید های مهاجرت به فرانسه

0

شاید شما هم از آن جمله افرادی باشید که قصد مهاجرت به فرانسه را به هر دلیلی داشته باشید دلایلی از قبیل ادامه تحصیل یا انتخاب شغل و یا هر علت دیگری در زیر به باید ها و نباید های زندگی و مهاجرت به فرانسه می پردازیم:

مهاجرت به فرانسه

معرفی کشور فرانسه

کشور فرانسه واقع در غرب اروپاست، پایتخت آن پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. این کشور با جمعیتی بیش از65 میلیون نفر از کشورهای پر جمعیت جهان به شمار می آید و با بسیاری از کشورهای مهم اروپا مرز مشترک دارد و از این لحاظ بسیار حائز اهمیت است.

اخذ ویزای فرانسه

اگر شخصی متولد کشور فرانسه باشد به صورت اتوماتیک شهروند آن کشور محسوب می شود و نیازی به اخذ ویزا برای رفت و آمد به این کشور را ندارد. ولی اگر برای کار یا برای تحصیل قصد مهاجرت به کشور فرانسه را داشته باشد بایستی ویزای این کشور را از راه های موجود اخذ کند.

راه های موجود اخذ ویزای فرانسه

ویزای تحصیلی:

برای مهاجرت تحصیلی حتما باید در یکی از رشته های مورد وثوق کشور فرانسه پذیرش بگیرید و در یکی از دانشگاه های معتبر این شهر بورسیه تحصیلی شوید تا میزان هزینه ی تحصیلی تان اندک شود. برای تحصیل در فرانسه باید ویزای بلند مدت این کشور را اخذ کرد.

ویزای شغلی:

به منظور کار در فرانسه شما باید حتما ویزای بلند مدت این کشور را اخذ کنید اما برخی از کشورها نیازی به اخذ ویزا برای رفتن به فرانسه ندارند مثل کشور سوییس و با برخی دیگر از کشورهای اتحادیه ی اروپا.

برای داشتن شغل ثابتی در فرانسه باید به مدت سه ماه یا بیشتر در یکی از ارگان های خدماتی مانند کار در رستوران و… مشغول شد تا طی این مدت با توجه به تجربه ای که کسب می نماییم در یکی از شغل هایی که در آن مهارت داریم مشغول بکار شویم.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

پناهندگی:

اگر به صورت قانونی و با اخذ مدرک و سند اصلی و حقیقی برای دریافت ویزای پناهندگی فرانسه اقدام کنید می توانید امیدوار باشید که تابعیت این کشور را کسب می نمایید.

ولی افرادی که با متوسل شدن به جاعلان سند در صدد کسب ویزای پناهندگی کشور فرانسه هستند خطاکار و مجرم شناخته می شوند و مورد مجازات قضایی قرار می گیرند.

سرمایه گذاری

یکی دیگر از مواردی که با آن می توان ویزای فرانسه را اخذ کرد و به این کشور مهاجرت کرد سرمایه گذاری در این کشور و ایجاد یک طرح تجاری حداقل 4 ساله در فرانسه است. به این پاسپورت، پاسپورت استعداد می گویند.

مهاجرت به فرانسه خوب یا بد؟

برای اینکه دریابیم مهاجرت به کشوری خوب است یا بد و یا ما را به اهدافمان نزدیک کرده یا دور عوامل مختلفی می تواند نقش داشته باشد مانند نوع هدف، میزان تلاش ما برای رسیدن به هدف و همچنین کارهایی که برای رسیدن به این اهداف انجام داده ایم.

برای مهاجرت تحصیلی حتما باید در نظر داشته باشیم رشته ی مورد نظر ما در کشور فرانسه مورد پذیرش و قابل استفاده باشد و ما بورس کامل تحصیلی می شویم و از نظر مالی حمایت می شویم.

برای مهاجرت شغلی نیز باید آگاهانه دست به انتخاب شغلی مناسب بزنیم و تا از کاری مطمئن نشدیم کل سرمایه و دارایی خود را در آن کار قرار ندهیم و بسته به نوع استعداد و توانایی مان شغل انتخاب کنیم.

برای اخد ویزای پناهندگی و مهاجرت به فرانسه از این طریق نیز باید ابتدا به قوانین پناهندگی و سلسله مراتب آن آشنایی داشته باشیم یا آن را از راه های موجود کسب کنیم و اگر حقیقتا شرایط زندگی در کشور بومی خود را نداریم به فرانسه مهاجرت کنیم.

در پایان اگر قصد مهاجرت به فرانسه یا هر کشور دیگری را دارید قبل از مهاجرت حتما با افراد موثق و مورد اطمینان مشورت های لازمه را انجام دهید و از تجربیات آن ها استفاده کنید. ضمنا اگر دوست دارید پیش از مهاجرت، یکبار به این کشور سفر کنید، می توانید با مراجعه به لینک زیر، تور فرانسه را با قیمت مناسب خریداری نمایید:

http://www.parmidatours.com/tours/france

اشتراک:

نظرات بسته اند