وقتی بازی تاج و تخت گردشگری دوبروونیک را پر رونق می کند

2

محبوبیت سریال بازی تاج و تخت سبب شده تا گردشگری در یکی از لوکیشنهای سریال رونق بیشتری نسبت به گذشته بگیرد.

یکی از چالشی ترین و معروف ترین صحنه های سریال بازی تاج و تخت، مراسم راهپیمایی کفاره یکی از اصلی ترین شخصیتهای سریال یعنی سرسی لنیستر بوده است. در این مراسم سرسی برای بخشیده شدن گناهانش طبق آیین عجیب حاکم مجبور می شود به شکل عجیبی در شهر راه برود و در این میان مردم شهر برای تماشای منظره جمع شده و شروع به پرتاپ نخاله و گفتن ناسزا  می کنند. این صحنه ی زیبا و تاثیر گذار در محله های قدیمی شهر توریستی دوبروونیک در کرواسی گرفته شده است که سبب رونق گردشگری این منطقه نسبت به گذشته شده است.

دوبروونیک و سریال بازی تاج و تخت

دوبروونیک و سریال بازی تاج و تخت

شاید حین تماشای فیلم جادوی زیباییهای این محله شده باشید و تصور کرده باشید شاید دکور ساختگی ای بیش نباشد. اما این محله در واقعیت وجود دارد و شهر توریستی دوبروونیک در کرانه های دریای آدریاتیک در کشور زیبای کرواسی است.

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

دوبروونیک قبلا هم لوکیشن اصلی کینگز لندینگ سریال بوده، اما این صحنه سبب شد تا این شهر بیشتر مورد توجه توریستها قرار بگیرد. گفته می شود هر روزه هزاران نفر برای بازدید از لوکیشن سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت راهی این منطقه ی فانتزی می شوند که هجوم بی شمار گردشگران دردسر ساز شده است. این هجوم به گونه ای است که مسئولان شهری به فکر راهی برای جلوگیری از ورود گردشگران بیشتر به این شهر افتاده اند.
شهردار شهر دوبروونیک در گفت و گو با مجله ی بلومبرگ ادعا کرده است سریال بازی تاج و تخت باعث افزایش 10 درصدی حضور گردشگران در این شهر در سال 2015شده است. کشور کرواسی که از سال 2009 تا 2014 دچار رکود اقتصادی بی سابقه ای شده بود، به لطف این سریال به دوران رونق اقتصادی سال 2008 نزدیک شده است.
اما دوبروونیک با آب و هوای مطبوع که در بیشتر طول سال در جریان است، با خط ساحلی بی نظیر و طبیعت خیره کننده، فرهنگ  و معماری غنی همیشه مورد توجه توریستها بوده است. در این میان سریال تاج و تخت سبب شده تا گردشگران بیشتری برای دیدن لوکیشن سریال محبوبشان راهی این شهر بشوند.
محبوب ترین بخش دوبروونیک، بخش قدیمی آن یعنی اولد تاون است که دارای قدمتی متعلق به قرن شانزدهم میلادی است. اولد تاون  یک منطقه ی باریک بوده که اطرافش با دیوارهای سنگی احاطه شده است. این منطقه با معماری اصیل و خیره کننده اش از گذشته مورد توجه گردشگران بوده است که ساخت سریال در این بخش سبب محبوبیت بیش از پیش آن شده است.
اما استقبال بی سابقه از دوبروونیک به خصوص از قسمت تاریخی آن، نگرانیهایی را برای مسئولین ایجاد کرده است. نگراینها از این بابت است که ممکن است تعداد بیشمار گردشگران به سازه ها و بافت تاریخی شهر آسیب برساند از این روی مسئولان در فکر کاهش تعداد گردشگران ورودی به این شهر معروف شده اند.

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

شهر دوبروونیک کرواسی

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. عشق گیم آو ترونز در

    چقدر این شهر زیباست و چقدر انتخاب این شهر به عنوان لوکیشن سریال به جا بوده