به بازار صفین کیش خوش آمدید

0

با سفر به جزیره ی کیش و اقامت در هتلهای لوکس کیش ،میتوانید یک سفر لذت بخش و فراموش نشدنی را برای خود و همراهانتان بسازید.

در این جزیره جاذبه های زیادی برای گردشگری و همچنین خرید وجود دارد. مراکز خرید فوق العاده زیبا و لوکسی که هر آنچه که مد نظر دارید را می توانید تهیه کنید.
اما ما در این مطلب قصد داریم تا به بازاری قدیمی در این جزیره ی مدرن برویم و شما را با آن آشنا کنیم. نام این بازار، صفین است.

معرفی بازار صفین کیش

بازار صفین به دلیل قدمت، معماری عربی، اداره سنتی آن و همچنین ارزان بودن برخی از کالاها به نسبت سایر مراکز خرید، مورد استقبال گردشگران است.

این بازار در سال 1350 ساخته شده است و از قدمت آن معلوم است که ظاهری نه چندان نو بلکه قدیمی دارد. بازار صفیت در قسمت غربی و در کنار ساحل شمالی جایی که بومی نشینان جزیره کیش ساکن هستند، واقع شده است. بازار عربها دارای معماری سنتی عربی است و از جمله بازارهای قدیمی اما جذاب برای گردشگران به شمار می‌رود.

این بازار در زمین به وسعت 2300 متر مربع بنا شده است و از دیرباز تاکنون به بازار عربهای کیش معروف شده است که بومیان کیش بیشتر به آن مراجعه می کنند.

این بازار با این مساحتی که دارد از بازارهای کوچک کیش به شمار میرود و با قدم گذاشتن در آن اکث فروشندگان آن را عرب خواهید یافت به گونه ای که کمتر کسی را پیدا می کنید که به فارسی سلیس با شما حرف بزند.

این بازار تنها یک طبقه دارد و همچنین به دلیل دور بودن آن از مرکز شهر، کمتر کسی تمایل به مراجعه به این بازار را دارد. البته این نکته را نیز باید متذکر شد که در این بازار تعداد 70 غرفه فعال وجود دارد که در در زمینه های پوشاک، کیف و کفش، لوازم بهداشتی و آرایشی، اسباب بازی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی و خرازی فعالیت می کنند.

گفتنی است که اجناسی که در این بازار به فروش می رسند در حین متنوع بودن بسیار ارزان هستند. خرید از این بازار بیشتر به نفع اقشار کم درآمد تر جامعه است چرا که خرید از آن مقرون به صرفه است.

این بازار تقریبا در نزدیکی بازار پارس خلیج می باشد و  در کنار اسکله میرمهنا که ساحلی صخره‌ای و بسیار آرام است، واقع شده است.

بازار صفین کیش

بازار صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

بازار قدیمی صفین کیش

اشتراک:

نظرات بسته اند