بازار خرید و فروش خودرو بی رونق است!

0

با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان گیر مردم شده و نزدیک شدن به عید نوروز ظاهرا مردم کمتر به خرید خودرو علاقه نشان می دهند. گویا سفر نوروزی هم نتوانسته مردم را تشویق به خرید خودرو کند.

در شرایطی که به اواسط اسفند ماه رسیده ایم، بازار خودرو کشور چه در بخش داخلی و چه در حوزه وارداتی ها، با رکود دست و پنجه نرم می کند و چندان خبری از رونق خرید و فروش و استقبال مشتریان نیست. در این بین، وضع بازار وارداتی راکدتر از داخلی ها است، چه آنکه خرید و فروش در این بازار، بسیار افت کرده و مشتریان سراغی از آن نمی گیرند.

آن طور که فعالان بازار می گویند، در حال حاضر در بین محصولات ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قیمتی برابر با ۴۱ میلیون تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می کند. پژو ۲۰۷ اتومات هم که تغییر خاصی در قیمت نداشته، هم اکنون ۵۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

از سوی دیگر، تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو با قیمتی برابر با ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود که نشان از کاهش قیمت خفیف این محصول دارد. این در شرایطی است که پارس تندر افزایش قیمتی نیم میلیون تومانی داشته و در حال حاضر ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. با این حال اما تندر اتومات تثبیت قیمت داشته و در حال حاضر ۵۲ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد.

نمایشگاه خودرو

نمایشگاه خودرو

در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی با کاهش قیمتی نیم میلیون تومانی مواجه و در حال حاضر ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. از آن سو اما سمند مدل EF7 نیم میلیون تومان دیگر افزایش قیمت داشته و بنابراین در حال حاضر ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رود. نمایشگاه داران خودرو پایتخت اما در مورد تیبا از تثبیت قیمت این محصول می گویند.

به گفته آنها، این خودرو تغییر قیمت خاصی نداشته و فعلا با همان قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خود خرید و فروش می شود. تیبا ۲ یا همان تیبای هاچ بک نیز قیمتی برابر با ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت می کند. در خانواده پراید اما مدل ۱۳۱ با افزایش قیمتی ۲۰۰ هزار تومانی مواجه شده و در حال حاضر ۲۲ میلیون تومان به فروش می رود.

اشتراک:

نظرات بسته اند