اگر این نشانه ها را دارید جزو افرد باهوش هستید!

0

همه افراد باهوش را دوست دارند و بسیاری از افراد هستند که دوست دارند خودشان را به نحوی باهوش نشان دهند غافل از آنکه نشانه های باهوشی موارد ساده ای هستند که امکان دارد هر فرد برخی یا همه آنها را داشته باشد.

باهوش بودن یا نبودن هر فرد تا حدودی به شانس و عوامل وراثت هم بستگی دارد. تحقیقات نشان داده که شانس باهوش بودن فرزند اول خانواده بیش از سایر فرزند ها است. بر اساس تحقیقات به اثبات رسیده که کودک اول خانواده IQ بالاتری نسبت به سایر خواهر و برادرهایش دارد.

بیشتر بخوانید: افراد باهوش بیشتر عمر می کنند!

دانشمندان تحقیقات مختلفی انجام داده اند که نشان می دهد افراد باهوش نشانه هایی دارند که می تواند معیاری برای شناسایی باشد.

فرزند اول خانواده
همانطور که اشاره شد تحقیقات نشان داده، کسانی که فرزند اول خانواده هستند نمرات IQ بالاتری نسبت به خواهر و برادرانش دارند. محققان با انجام مطالعه ای بر روی 5000 کودک از بدو تولد تا 14 سالگی به این نتیجه رسیدند که فرزند اول خانواده باهوش تر است.

افراد با هوش

افراد با هوش

استفاده از واژه های نا مناسب
شاید کمی خنده دار باشد اما افراد باهوش از واژه های نامناسب بیشتر استفاده می کنند. یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه نیویورک نشان داده که افراد باهوش از کلمات نامناسب بیشتر استفاده می کنند.

محققان برای این تحقیق از شرکت کنندگان خواستند که واژه هایی که در طول روز برای ارتباط با دیگران استفاده می کنند را بنویسند و در نهایت متوجه شدند که افراد باهوش واژه های بیشتری لیست کردند و مهمتر از همه تعداد واژه های نامناسب در لیست این افراد بیشتر بوده.
محققان بر این باورند که افراد باهوش طیف وسیعی از کلمات را دارند و همین امر نشان دهنده توانایی و ظرفیت آن ها برای حفظ و نگهداری چنین کلماتی است.

عصبانی کردن مادر
افراد باهوش حتی در رحم مادر نیز خودشان را نشان می دهند و آرام نمی شینند. محققان تورنتو بعد از اینکه مادران باردار و فرزند به دنیا آمده را مورد بررسی قرار دادند دریافتند مادرانی که از تهوع بارداری رنج می برند کودکانی را به دنیا می آورند که نمره بالاتری در تست های هوش کسب می کنند.محققان میگویند؛ به احتمال زیاد خانم هایی که با تهوع بارداری دست و پنجه نرم می کنند کودکان خود را در معرض سطح بالاتری از هورمون های بارداری همچون estradiol و پرولاکتین قرار می دهند و همین امر باعث می شود جنین رشد مغزی بهتری داشته باشد.

افراد باهوش

افراد باهوش

شب بیدار ماندن
افرادی که شب ها تا دیرقت بیردارند هوش بیشتری دارند. محققان انگلیسی برای انجام دادن مطالعه خود بیش از 20000 شرکت کننده را به مدت هشت سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که سطح IQ بالاتری دارند نسبت به سایر افراد بیشتر بیدار می مانند.س

علاقه به تنها بودن
افراد باهوش معمولا دوست ندارند در اماکن شلوغ و مهمانی ها و رویداد ها حضور یابند. محققان انگلیسی 15000 فرد بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که سطح بالایی از IQ را دارند کمتر از سایرین در مکان های شلوغ زندگی می کنند و حضور پیدا می یابند.

بسیاری از افراد وجود دارند که از شرکت در میهمانی ها و مکان های شلوغ پرهیز می کنند و همیشه هم برای نرفتن به چنین مجالسی بهانه های خود را دارند. بسیاری از افراد رفتار آنها را دلیلی بر کم رویی آنها می دانند و اصلا به دلیل باهوشی نها برای چنین رفتاری توجه ندارند.

اشتراک:

نظرات بسته اند