اپلیکیشن حرفه ای عکس به نام Prisma

0

اخیرا یکی ازاپلیکیشن ها با نام Prisma ، موفق به کسب محبوبیت در میان کاربران بسیار ویرایش عکس شده اند. این اپلیکیشن بسیار جالب توجه است. فیلترهای اپلیکیشن Prisma دستکاری دیجیتالی کمی دارند و حقیقتا یک نقاشی واقعی را نشان می دهد.
این اپلیکیشن فراتر از افزودن تصویر و انتخاب اولین فیلتر مورد دید است. با اپلیکیشن Prisma آثار هنری خود را به گالری با ارزش و معتبری تبدیل کنید.

لوگوی اپلیکیشن  را از عکس حذف کنید

یک لوگوی کوچک اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض در سمت راست پایین آثار هنری تولیدشده توسط شما قرار می‌دهد. حضور آن در اثر هنری  شما ضروری نیستو می توانید آن را حذف کنید. قبل از  شروع به گرفتن عکس یا ویرایش، روی آیکن چرخ ‌دنده ضربه بزنید و در منوی تنظیمات گزینه‌ی Enable Watermarks را در حالت off قرار دهید. شاید بخواهید پیش از خروج از منوی تنظیمات گزینه‌ی Save Artworks Automatically را هم فعال کنید. با فعال کردن آن نتیجه‌ی هر فیلتر منتخب به ‌صورت خودکار در گالری ذخیره می‌شود و دیگر مجبور نیستید به ‌صورت دستی هر تصویر جدید ساخته شده را ذخیره کنید.

 از عکس‌های قبل خود به خوبی استفاده کنید
امکان عکاسی در اپلیکیشن Prisma  وجود دارد ولی امکانات دوربین عکاسی آن بسیار محدود است. همانند اکثر اپلیکیشن‌های فیلتر شما می‌توانید از گالری عکس‌های آیفون یا آیپد، عکس‌های قبل خود را وارد این اپلیکیشن کنید. پس ایده‌ی بسیار دیدنی ای است که نتایج تبدیل عکس هایتان را باPrisma  ببینید. نکته: اپلیکیشن Prisma با کادر مربع  فقط کار می‌کند و هر عکس مستطیل را باید ابتدا برش داد.

تهیه مواد اولیه به درستی
الگوریتم‌های خوب طراحی شده فیلترهای اپلیکیشن Prisma ، تاثیرات هنری تصاویر نهایی را ایجاد می کنند. با دانستن چگونگی کارکرد هر فیلتر، در عکس اولیه متوجه خواهید شد که دنبال چه چیزهایی باید گشت.
عملکرد متفاوت هر فیلتر، بهترین راه و روش برای دانستن چگونگی کارکرد چه عکس‌هایی با چه فیلترهایی، تمرین و تکرار و استفاده از تمام آن‌ها است. بهتر است از عکس‌های بی‌کیفیت و تخت اجتناب کنید، چراکه این عکس‌ها معمولا بعد از اعمال فیلتر تخت‌تر می‌شوند و در نتیجه تصویر نهایی جزئیات خود را از دست داده و به یک تصویر به‌هم ریخته و بد تبدیل می‌شود.
به یاد داشته باشید شما مانند هر نوع عکاسی دیگری، باید ترکیب‌بندی عکس خود را با دقت لازم انجام دهید. با استفاده از قانون یک‌ سوم، جدول یا گریدی از سه خط عمودی و افقی رادر نظر داشته باشید که به ۹ بخش مساوی کادر تصویر را تقسیم می‌کند، سپس به جای مرکز عکس، سوژه‌های مهم را روی یکی از ۴ محل تلاقی این خطوط قرار دهید. این روش ترکیب بندی معمولا تصاویری  مطلوب و زیبا برای چشم بدست خواهد آمد.

شناختن  فیلترها
بهتر از فیلترهای Prisma  را بشناسید که شما با روندی آهسته، پس از چند روز استفاده، فیلترهای پرکاربرد و با نتایج خوب و دوست داشتنی را تشخیص می دهید.
مثال: فیلترهای MOIBI، Curtain و Electric همگی سبکی اکسپرسیونیستی دارند که تقریبا با هر نوع عکسی خوب کار می‌کند، درحالی‌که فیلتر سیاه ‌و سفید خطی Heisenberg اگر با عکس مناسب استفاده شود نتایج خوب و عالی دارد در حالی که با انتخاب عکس اشتباه، به نتیجه ای تیره و وحشتناک منجر خواهد شد. فیلترهایی چون Mondrian و Impression تنها با عکس‌های بسیار محدودی می‌توانند کارایی و نتایج خوبی داشته باشند. همان‌طور گفته شد، بهترین شیوه کار کردن با تمام فیلترها تا زمان یافتن فیلتری که به بهترین شکل با سبک مورد نظر ما هماهنگی دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند