اولین کافه سلامت هوایی در کیش راه اندازی شد

0

اینار اگر به کیش سفر کنید، می توانید از نخستین کافه سلامت هوایی کیش استفاده کنید. همانطور که می دانید هتلهای لوکس کیش به علاوه ی جاذبه های گردشگری فوق العاده ی جزیره سبب شده است تا این جزیره به یکی از قطب های اصلی گردشگری تبدیل شود. لذا افتتاح نخستین کافه سلامت هوایی در این جزیره ایده ای بسیار جالب خواهد بود.
این کافه در نوار ساحلی کیش و در محل کشتی یونانی در جهت ترویج سبک زندگی سالم و دوی از اسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی آغاز به کار کرده است.
شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش اعلام کرده است که طرح کافه سلامت با حمایت شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش اجرایی شده است و هدف این طرح استفاده از چشم اندازهای گردشگری، ایجاد محیطی آرام برای گفت و گوی خانواده، آموزش، فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه دخانیات و موادمخدر، گفت و گوی اجتماعی و بالا بردن مشارکت و مسئولیت اجتماعی دانش آموزان است .
این طرح در داخل یک هواپیمای مسافر بریکه به صورت ثابت در نوار ساحلی کیش قرار گرفته است، اجرا شده است و مسافران، گردشگران، کیشوندان، کارکنان ادارات، سازمان های دولتی وغیر دولتی، دانش آموزان، دانشجویان و عامه مردم می توانند در آن حضور پیدا کنند و ضمن استفاده از کافی شاپ آن از آموزش های پیشگیرانه در حوزه های آسیب های اجتماعی در محیطی که استعمال هرگونه مواد دخانی در آن ممنوع است، استفاده کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش روز چهارشنبه در حاشیه راه اندازی این کافه سلامت که توسط بخش خصوصی اداره می شود، با تاکید بر ضرورت پیشگیری از مصرف دخانیات گفت: استعمال دخانیات از جمله سیگار زمینه ساز گسترش دامنه آسیب های اجتماعی در کشور است.
سرهنگ محمد حسن جهان افزود :نتایج مطالعات علمی مشخص کرده است هر اندازه نوجوانان در سنین پائین تر استعمال سیگار یا قلیان را آغاز کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که در سنین بزرگسالی به یک سیگاری حرفه ای تبدیل شوند.
او همچنین  اظهار کرد : بر اساس آمارها تجربه کشیدن نخستین نخ سیگار، در اوایل نوجوانی و جوانی و فاصله سنی 12 تا 19 سال رخ می دهد.
سرهنگ جهان افزود: مصرف قلیان و مواد دخانی برای آینده سازان ایران اسلامی یک تهدید محسوب می شود و به همین دلیل باید از شیوه ها و ابزارهای مختلف برای آگاه سازی نسل جوان نسبت به زیان های ناشی از مصرف مواد دخانی استفاده کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش اضافه کرد :فراگیری مصرف مواد دخانی، از مشکلات و ناهنجاری های بزرگ جامعه ی بشری به شمار می رود و شکلی مهم از اعتیاد را در برمی گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی این کافه سلامت گفت : در این کافه استعمال هرگونه مواد دخانی ممنوع است و تمامی میهمانان و گردشگران با کتب و جزوه هایی که در زمینه پیشگیری از اعتیاد در اختیارشان قرار می گیرده و درج پیام ها و توصیه های پیشگیرانه از طریق مانیتوری که بر روی هر میز این کافه آماده شده ، با پیامدها ، خطرات استفاده از انواع موادمخدر و آسیب های دخانیات آشنا می شوند.

 

کافه سلامت هوایی کیش

کافه سلامت هوایی کیش

وی به خانواده ها برای استفاده از اینگونه مراکز تفریحی سالم توصیه کرد و گفت :نظر به اینکه انتخاب شیوه زندگی سالم منافع بیشتری برای هر یک از افراد به همراه دارد و با توجه به اینکه هرکسی در قبال زندگی خود مسئول است، نوجوانان باید از تاثیر مثبت زندگی سالم بر سلامت جسم و روح خود آگاه باشند و والدین نیز آنها را هوشیارانه در این راه حمایت کنند.
سرهنگ جهان اضافه کرد: تلاش داریم تا با همکاری اداره آموزش و پرورش جزیره کیش، موضوع پیشگیری از مصرف مواد دخانی را در میان دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی نهادینه کنیم و برخی از اردوهای تفریحی دانش آموزان در در حاشیه نوار ساحلی و استفاده از این کافه با تسهیلات ویژه با هدف آموزش و تفریح نوجوانان و جوانان برنامه ریزی کنیم.

هواپیمایی که این کافه در آن ایجاد شده است از 29 بهمن سال 89 پس از آخرین پرواز از تهران به مقصد کیش، در شمار هواپیماهای از رده خارج قرار گرفت و در فرودگاه بین‌المللی کیش نگهداری می‌شد.
جابه‌جایی این هواپیما سال گذشته با هدف ایجاد یک جاذبه جدید گردشگری در نوار ساحلی و در محل کشتی یونانی صورت گرفت که ساکنان و گردشگرانی که برای دیدن غروب کیش به به بخش جنوبی جزیره کیش می روند بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند