اولین نمایشگاه بانک، بیمه، بورس در قزوین

0

در روز های گذشته قزوین میزبان اولین نمایشگاه «بانک، بیمه، بورس و فرصت های سرمایه گذاری» در کشور بود. این نمایشگاه که از روز 2 تیرماه برپا شد به مدت 4 روز ادامه داشت و تا روز 6 تیر به کارش ادامه داد.

این نمایشگاه با حضور 25 مشارکت کننده در فضایی به مساحت 2 هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برپا شد.

بنابر گفته طاهر خانی: توسعه خدمات مالی و اشاعه فرهنگ استفاده از این خدمات در کشور و آشنایی مردم با آنها از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

هادی طاهرخانی؛ مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی قزوین در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: رشد و توسعه اقتصادی، نیازمند برخورداری از بازار های مالی گسترده، متنوع و کارا است.

در تمام بخش های مالی کشور اعم از بازار پول،بیمه و بازار سرمایه کشور خدمات مختلف، متنوع و پیچیده ای عرضه می شود و دریافت کنندگان آنها باید به طور پیوسته از جزئیات آنها اطلاع پیدا کنند.

این فرصت در مورد هر سه بازار در اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه، بورس و فرصت های سرمایه گذاری استان قزوین فراهم شده است.

خوشبختانه در شرایط پسا برجام شاهد حضور هیات های مختلف خارجی برای سرمایه گذاری در کشور هستیم که در استان قزوین هم این حضور؛ قابل توجه بوده است.

پیرو سخنان طاهرخانی باید گفت اگر همه شرکت های بیمه ای و بورس و بانکی سامانه هایی را برای آگاهی و اطلاع رسانی راه اندازی کنند. میتوانند مردم را برای اعتماد بیشتر و سرمایه گذاری راهنمایی کنند. بعنوان نمونه میتوان به راهنمای بیمه شخص ثالث خودرو که توسط شرکت های بیمه ارائه شده اشاره کرد.

برخی از فعالان صنعت بیمه هر چند بحث کاهش درآمدی نمایندگی های بیمه را با حذف فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث مورد تائید قرار می دهند. اما معتقدند که استفاده از فضای مجاری و استارتاپ ها می تواند در فروش بیمه نامه بسیار حائز اهمیت و راهبردی باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند