اولیمپوس

2

اگر تور ترکیه را خریداری کرده باشید، دیدنی های زیادی در انتظار شما هستند. اگر اینجا نیز جوانه‌های چشایی شما را تحریک نکرد حدود 35 کیلومتر دیگر به سمت شرق بروید تا به ulapinar برسید که برای رستوران‌های قزل‌آلا شهرت بسیاری دارد. در اینجا می‌توانید از شهر و جلوی میز صید خود انتخاب کرده و چند دقیقه بعد با چیپس و اندکی سالاد دوباره او را خواهید دید.

olympos turkey

olympos turkey

 

از اینجا یک جاده پرپیچ و خم به سمت دهکده‌های اولیمپوس و شیرالی می‌رسد. اینجا بدون هیچ شباهتی به دیگر تفریحگاه‌های ساحلی،‌گوشه‌ای مخفی با خلیجی وسیع از سنگ ریزه‌های مرمرین و گرد است و پانسیون‌هایی ارزان نو حتی خانه‌های درختی و چند هتل شیک دارد. اولیمپوس (هر روز 6- 30: 8 با هزینه ورودی) شهری مهم در کنفدراسیون لیشان بوده است اما دزدان دریایی در قرن اول قبل از میلاد آن را فتح کرده و دوباره پومپی آن را آزاد کرده تا به امپراطوری روم بپیوندندد. ویرانه‌های آرام و ساکت کنار دهانه رودخانه به صورت نسبی حفاری شده‌اند و دارای انواع غنی حیات وحش از گل‌ها و پرندگان تا قورباغه‌ها و لاک‌پشتهای خوراکی می‌باشند. همچنین در آنها چند مقبره لیشان، یک تئاتر رومی و چند حمام، یک باسیلیکای بیزانسی، قلعه‌های جنوآیی قرن 11 و 12 و معادن کورمیون (از کروم برای پرداخت چرم استفاده می‌شد) دیده می‌شوند.

 

olympos turkey

olympos turkey

در آنت‌های این منطقه و پشت شیرالی، یک پیاده‌روی به سمت بالای تپه شما را به Chimaera (خیمایرا) (دسترسی آزاد، بدون هزینه ورودی) می‌رساند. خیمایرا یک پدیده طبیعی خارق‌العاده است که مهم‌ترین زمان تماشای آن هنگام غروب می‌باشد. شعله‌های زنده‌ای که حاصل گاز متان طبیعی هستند از میان صخره‌ها سر بیرون می‌زنند. نام خیمایرا برگرفته از نام یک هیولای آتشین نفس است که به گفته هومر سر شیر، پیکر بز و دم مار بوده است و بلروفون قهرمان محلی سوار بر اسب بالدار پگاسوس او را به قتل رساند تا برای پاداش به دختر شاه لیکیا برسد. نیازی نیست که بگوییم اینجا به یک زیارتگاه هپاستوس، خدای آتش و نیز میتراس، خدای زرتشتی نور، تبدیل شده است. همچنین دریانوردان باستانی از اینجا به عنوان یک فانوس دریایی طبیعی استفاده می‌کردند.

 

برای خرید تور ترکیه با قیمت مناسب اینجا کلیک کنید.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. ممنون از مطلب مفیدتون، بزرگترین مشکل من یادگیری زبان ترکی هستش. من خیلی وقته اومدم ترکیه اما متاسفانه هنوز مشکل دارم. در سفر به ترکیه سعی کنید اول زبان ترکی یاد بگیرید همه که انگلیسی بلد نیستن!