افشای کاتالوگ 120 صفحه ای محرمانه از تجهیزات مدرن جاسوسی

0

در پایگاه اینترنتی اینترسپت، خبری مبنی بر فاش شدن محتوای دفترچه راهنمای محرمانه ی 120 صفحه ای جاسوسی متعلق به شرکت انگلیسی کوبهان Cobham منتشر کرد.
Rooziato نیز در مطالب خود به این دفترچه ی جاسوسی پرداخته است. شرکت کوبهام تجهیزات جاسوسی خارج از عرف تولید کرده و چنین که برمی آید این تجهیزات بیشتر به پلیس فدران آمریکا فروخته می شوند.
در این کاتالوگ محرمانه، تجهیزات جاسوسی را می توان دید که در جهت ردیابی تماس ها و پیام های ارسالی و دریافتی و همین طور تشخیص مکان حضور افراد از طریق تلفن همراه آن ها کاربرد دارند.

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

در این دفترچه ی محرمانه جاسوسی به جعبه های سیاهی می رسیم که می توانند تمامی سیگنال های تلفن همراه در یک شهر را رصد کنند و یا میکروفن های جاسوسی قرار گرفته در فندک و همین طور دوربین های مخفی که در سطل های زباله جاسازی شده اند.
ریچارد تاینن از مرکز “پرایوسی اینترنشنال” با اشاره به این نکته که شکل جدید جاسوسی ها به هیچ وجه به فرد یا مظنونی خاص محدود نمی شود، تاکید کرد: در چنین “نظارت های اصطلاحا بدون تبعیض” فرد یا مظنونی خاص تحت پیگرد قرار نمی گیرد بلکه اساس “نظارت جمعی” است.
اینترسپت در ادامه گزارش خود با اشاره به اعتراضات شدید عمومی در خصوص گسترش استفاده از تجهیزات جاسوسی نظامی، توسط پلیس شهری نوشت: تمرکز اصلی این اعتراضات به استفاده از نوعی دستگاه جاسوسی موسوم به “استین گِرِی” مربوط می شد. جعبه سیاه کوچکی که قابلیت ردیابی و اعمال انواع اقدامات جاسوسی را بر روی سیگنال تلفن های همراه شخصی دارا است.

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

البته در این اطلاعات فاش شده، توضیحات کافی در مورد نحوه ی عملکرد تجهیزات جاسوسی ثبت نشده است. و نحوه ی عملکرد ابزارهای جاسوسی توسط کوبهام محرمانه عنوان شده است.
اما به طور مثال در صفحه ی 105 دفترچه ی جاسوسی فاش شده، به دستگاهی اشاره شده که امکان این را می دهد که تمام مکالمات شخصی صورت گرفته توسط تلفن همراه هر کسی را در هر نقطه از دنیا شنود و ضبط نماید.
یک کارشناس امنیت ارتباطات خاطر نشان کرد: از سوی دیگر دستگاه ساخته شده توسط کابهام می تواند به طور هم زمان از یک تا چهار مرکز مخابراتی وارد عمل شود و این تلقی را ایجاد کند که از چهار اوپراتر مختلف متصل شده است و در نتیجه قادر خواهد بود، تا چهار تماس را بطور همزمان شنود نماید. شعاع عملیاتی این تجهیزات برای خطوط ۳G تا ۲ کیلومتر و برای خطوط ۲G بسیار بیشتر است.

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

اینترسپت در ادامه گزارش افشاگرانه خود می نویسد: کابهام در این دفترچه راهنما همچنین تجهیزاتی موسوم به “۳G-N” را معرفی کرده که می توانند از طریق لپ تاپ باعث قطع تماس تلفن های همراه و رد و بدل کردن هرگونه اطلاعات از طریق موبایل شوند.
به علاوه در این دفترچه دو دستگاه جاسوسی دیگر نیز مشاهده می کنیم که قادر به ردیابی و تعقیب محل تلفن همراه بوده و به کسی که آن را در اختیار دارد، این امکان را می دهند تا سوژه ی خود را به سادگی پیدا و تعقیب نماید.
به علاوه این دستگاه می تواند در ارتباطات سوژه ی مورد نظر خود نیز اختلال ایجاد کرده و مانع از برقراری ارتباط تلفن وی با دیگران شود.
شرکت کابهان بیش از 70 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی فعالیت ها برای تولید تجهیزات جاسوسی پیشرفته داشته و چنین که گزارشات نشان می دهد، این شرکت در 100 کشور از دنیا مشتریان دولتی، حکومتی و همین طور خصوصی را دارا می باشد.

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

روزیاتو / افشای کاتالوگ تجهیزات جاسوسی

اشتراک:

نظرات بسته اند