اعطا تسهیلات به بیمه گذاران شخص ثالث موتورسیکلت

0

مدیر عامل تامین خسارت های بدنی گفت: موتورسیکلت سواران در صورت بیمه شخص ثالث کردن وسیله نقلیه خود می توانند از تسهیلات و تشویقات متعددی استفاده کنند.

به نقل از میزان: علی جباری درخصوص فرصت تازه برای بیمه شخص ثالث موتور سیکلت ها گفت: با توجه به آمار مصدومیت های بالای حوادث ناشی از موتور سیکلت در قانون جدید در این خصوص استفاده موتور سیکلت ها از بیمه شخص ثالث اجباری شده است. همچنین در کنار آن به دنبال تاسیس و توسعه فعالیت صندوق مربوط به آن هستیم.

وی عنوان کرد: در کشور 11 میلیون موتور سیکلت پلاک شده که از این میزان تنها 2 الی 3 درصد آن پوشش بیمه ای دارند.

مدیر عامل تامین خسارت های بدنی در ادامه افزود: موتور سیکلت هایی که اقدام به استفاده از بیمه شخص ثالث کنند می توانند از تسهیلاتی همچون بخشودگی جرایم رانندگی استفاده کنند.

جباری به فاز نخست اجرای این پروژه اشاره و بیان کرد: در انتهای سال گذشته فاز نخست این طرح اجرا شد که تحت آن 150 هزار بیمه نامه موتور سیکلت به ثبت رسید و با توجه به این استقبال در نظر گرفتیم فاز دوم اجرای این پروژه را از اول تیرماه تا 31 شهریورماه ادامه دهیم.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری فاز دوم این طرح در تابستان آمار بالای استفاده از موتورسیکلت در این فصل در مقایسه با سایر فصول است. و امیدواریم طی این طرح از آمار کشته شدگان 5 تا 6 هزار نفری که اغلب آنها جوان های 18 تا 30 سال هستند جلوگیری به عمل آوریم.

جباری در ادامه عنوان کرد: علاوه بر بخشودگی صد درصدی جرایم متقاضیان استفاده از بیمه شخص ثالث می توانند از تسهیلات و مشوق های دیگری همچون فروش اقساطی بیمه نامه با تخفیف 2.5 درصدی استفاده کنند.همچنین در صورت استفاده می توانند در سال های آینده از تخفیفات بیشتری استفاده کنند.

مدیر عامل تامین خسارت های بدنی مطرح کرد: توافق خوبی با بانک ملی ایران صورت گرفته که برای متقاضیانی که در شهر خود امکان استفاده از بیمه نامه اقساطی را ندارند می توانند با مراجعه به شعب بانک مذکور وامی معادل حق بیمه خود با نرخ سود پایین دریافت کنند و بازپرداخت آن را در 5 تا 6 قسط انجام دهند.

جباری خاطرنشان کرد: معدل حق بیمه موتورسیکلت 220 تا 230 هزار تومان است که حداکثر رقم آن به 290 هزار تومان خواهد رسید.

مدیر عامل تامین خسارت های بدنی عنوان کرد: تحت اجرای این طرح با پلیس هماهنگی هایی صورت گرفته تا کنترل خودرو و موتورسیکلت ها را افزایش دهد.

برای اطلاع از چگونگی محاسبه قیمت بیمه ثالث پارسیان کلیک کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند