اعتراض به جرایم رانندگی بالای یک میلیون تومان

0

کمتر راننده ای پیدا می شود که نسبت به دریافت قبض جریمه اعتراض نداشته باشد. معمولا همه زمان استعلام خلافی خودرو انگشت به دهان می مانند که کی و کجا این خلاف ها را انجام داده اند.

از آنجا که گاهی اوقات امکان دارد در نحوه ثبت خلافی خودرو توسط دوربین ها اشتباهاتی صورت گیرد معمولا برای قبض های جریمه بالا امکان اعتراض وجود دارد.

فرایند اعتراض به تخلفات رانندگی مربوط به خودروهای دارای جرایم بالای یک میلیون تومان نیازمند طی پروسه و مدارکی است که درادامه به آن ها می پردازیم:

روش اعتراض به جرایم دوربین ثبت تخلف رانندگی

در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ده میلیون ریال برسد، پلیس راهنمایی و رانندگی موظف است؛ این امر را به مالک خودرو اطلاع دهد؛ و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه یا اعتراض به واحد مربوطه اقدام ننماید، راهنمایی و رانندگی مکلف به توقیف خودرو تا پرداخت جریمه می باشد. در صورت اعتراض به جرایم، این واحد موظف است در خصوص این موارد ظرف یک هفته تعیین تکلیف نماید.

مدارک لازم برای اعتراض
ــ اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
ــ کارت شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی
ــ تکمیل فرم درخواست

تخلفات رانندگی

تخلفات رانندگی

رسیدگی به اعتراض نمره های منفی تخلفات رانندگی

ــ مراجعه معترضین به واحدهای اجرائیات در سراسر کشور
ــ ارائه اعتراض خود با ذکر دلایل
ــ کارشناس واحد اجرائیات پس از انطباق مدارک مثبته معترض نسبت به رسیدگی اعتراض اقدام و نتیجه را در حداقل زمان ممکن به معترض ابلاغ می نماید.

مدارک لازم:
ــ اصل گواهینامه رانندگی
ــ تکمیل فرم درخواست
ــ قولنامه، وکالتنامه یا هر سند قانونی که بیانگر مالکیت وسیله نقلیه باشد.

اگر شما هم یکی از کسانی هستید که تشخیص داده اید به اشتباه خلافی برای خودرویتان ثبت شده میتوانید از طریق مراجع قانونی اقدام به تجدید نظر کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند