اشتغالزایی زنان روستایی از طریق آموزش اینترنت

1

کار با رایانه و استفاده از فضای اینترنت به قدری حیاتی شده که حتی در روستاها نیز بدون داشتن اینترنت و سواد استفاده از آن زندگی دشوار شده.

هرچه به سوی آیثنده برویم بدون شک نیاز جامعه به اینترنت بیشتر می شود و بسیاری از کسب و کارها در آینده وابستگی مستقیم به اینترنت دارند.

سودابه رادفرد مشاور وزیر ارتباطات گفت: سال آینده طرح برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت به منظور اشتغالزایی زنان روستایی در 270 نقطه کشور اجرایی می شود.

مشاور وزیر ارتباطات در همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توان افزایی زنان گفت: پس از تدوین سند راهبردی زنان و خانواده که با نگاه به برنامه پنجم و ششم توسعه و با توجه به اسناد بالا دستی تصویب شد، یکی از شاخص های مد نظر، توسعه پایدار و متوازن در این زمینه بود.

توسعه متوازن ما را بر آن داشت که زنان شهری و روستایی هم زمان بتوانند از آموزش های لازم برای استفاده از اینترنت در جهت اشتغال زایی بهرمند شوند.

آموزش استفاده از اینترنت

آموزش استفاده از اینترنت

رادفرد با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی استفاده از اینترنت برای اشتغالزایی زنان روستایی در ۵۰ نقطه کشور در سال ۹۶ با همکاری ادارات کل ICT استانی تصریح کرد: برای سال ۹۷ در نظر داریم این آموزش ها را در ۲۷۰ نقطه کشور و در دورترین نقاط روستایی کلید بزنیم که به صورت پایلوت طرح را در روستای ابرکوه استان یزد اجرا کرده ایم.

مشاور وزیر ارتباطات در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه براساس اطلاعات به دست آمده، زنان خانه دار کشور بیشترین استفاده کنندگان از فضای مجازی به شمار می آیند، اضافه کرد: تلاش کردیم که زنان برای فضای کسب و کار از فضای مجازی هم استفاده کنند چرا که بانوان بیشتر در فضای مجازی که پایه آنها سرگرمی و تفریحی است، شرکت داشته اند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. چه جالب !!!اونام خوبه پیشرفت کنن اما روستا به طبیعی بودن و به دور از فناوری بودنش قشنگه