استفاده از شعله مستقیم برای پخت نان ممنوع است

0

اگرچه رعایت بهداشت در نانوایی ها و روند پخت نان به صورت مستمر نظارت می شود. برای این منظور استاندارد های بین المللی و ملی نیز تدوین شده اند. اگر هزینه اخذ ایزو برای نانوایی ها بالاست اما رعایت استاندارد های ملی برای همه اجباری است.

نان مهمترین عامل برای تضمین سلامت است. به طور معمول همه افراد در طول روز در کنار سایر غذاها از نان استفاده می کنند و در صورت رعایت نشدن موارد استاندارد در پخت نان میتواند برای مصرف کننده مشکل ساز شود. به طور کلی در استاندارد ملی برای تهیه نان آمده است که استفاده از شعله مستقیم برای پخت نان ممنوع است.

در ادامه صحبت های مهناز همتی، مدیر عامل استاندارد استان ایلام را در این خصوص خواهید خواند.

همتی گفت: استفاده از شعله مستقیم برای تهیه نان و همچنین روش ریزشی خمیر در فرهای پخت نان به دلیل انجام تخمیر ناقص اثرات نامطلوبی بر کیفیت این فرآورده دارد و برای سلامتی انسان مضر است.

پخت نان

پخت نان

با توجه به اجباری بودن استاندارد فرهای نان و شیرینی با حرارت شعله غیر مستقیم به شماره استاندارد ملی 5648،5649 و5650، استفاده از این نوع ماشین آلات استاندارد در تهیه نان و شرینی اجباری و تولید نان به صورت ریزشی غیر مجاز است.

اطلاع رسانی اتحادیه نانوایان به واحدهای نانوایی برای استفاده از ماشین آلات پخت نان و شیرینی با حرارت غیر مستقیم و دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد به جای ماشین های پخت و پز نان با حرارت مستقیم غیر استاندارد الزامی است.

مدیرکل استاندارد استان ایلام بیان کرد: یکی از راه های تامین سلامت شهروندان، مشروط کردن تخصیص سهمیه آرد واحدهای نانوایی تازه تأسیس به تهیه و نصب فرهای پخت نان با حرارت شعله غیر مستقیم دارای پروانه استاندارد و استفاده از خمیر غیر ریزشی است.

وی بر آمادگی این اداره کل برای کنترل دستگاه های پخت نان و جلوگیری از آسیب به سلامت شهروندان، همراه با دستگاه های ناظر تاکید کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند