استفاده از اپل واچ برای پزشکی

0

ساعت های هوشمند چند سالی است که همگام با موبایلها پیشرفت کرده و در حال همه گیر شدن هستند. احتمالا در سال 2020 ساعت های هوشمند جای گوشی ها را بگیرند.

در ابندا کمپانی اپل اولین ساعت هوشمندش را که با نام اپل واچ ساخت قرار بود به عنوان یک محصول جانی به کمک آیفون های این شرکت بیاید و قابلیت های اسمارت فون ها را افزایش دهد.

این ساعت های هوشمند که به واسطه آن کاربران می‌توانستند پیامک و ایمیل ارسال و دریافت کنند، اعلان‌های برنامه‌های جدید را دریافت کنند، موسیقی گوش دهند و همچنین به لطف حسگرهای ضربان قلب، از آن به عنوان یک دستگاه تناسب اندام استفاده کنند.

در هر نسخه از بروزرسانی اپل واچ، قابلیت های جدیدتری به آنها افزوده شد تا جایی که امروزه میتوان به عنوان یک دستیار پزشکی از آن استفاده کرد.

AppleWatch

AppleWatch

طبق مطالعات جدیدی که توسط شرکت استارت آپ Cardiogram و دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو (UCSF) انجام شده است، به نظر می‌رسد می‌توان از اپل واچ برای تشخیص اختلالات دیگری، مانند آپنه خواب با 82 درصد دقت و فشار خون بالا با 90 درصد دقت نیز استفاده کرد.

استفاده از اپل واچ برای تشخیص آپنه خواب و فشار خون بالادر این بررسی محققان از شبکه عصبی Cardiogram به نام DeepHeart کمک گرفته‌اند. این شبکه با به کار گیری هوش مصنوعی اطلاعات به دست آمده از ضربان قلب و تعداد گام‌های کاربران را تفسیر می‌کند.

با این روش کاربران خیلی زود می‌توانند علائم بیماری‌های مذکور را به سادگی در خود تشخیص دهند و برای اطمینان از صحت این اطلاعات، ترغیب به دادن آزمایش شوند. به قول معروف پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

اشتراک:

نظرات بسته اند