استعلام بیمه بدنه مراحل خرید

0

هر شخصی که مالک خودرویی می شود بایستی بیمه های مربوط به خودرو را جز الویتها قرار بدهد تا در مقابل خسارتهای جانی و مالی پشتیبانی مطمئن برای خود و خودرو مهیا بکند. یکی از مهمترین بیمه های مربوط به خودرو بیمه بدنه است که بیمه گزار که همان مالک خودرو محسوب می شود در مقابل پرداخت مبلغی بابت حق بیمه خودروی خود را در برابر آسیبهایی که ممکن است به بدنه خودرو وارد بشود بیمه می کند. اولین قدم برای بیمه بدنه استعلام بیمه بدنه است تا شخص اطمینان حاصل کند که خودرو قابلیت پوشش بیمه بدنه را دارا است. برای تعیین اینکه خودرو می تواند تحت پوشش بیمه بدنه قرار بگیرد باید دو راه را پیش گرفت:

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو

سال ساخت خودرو:
هر خودرویی مشمول بیمه بدنه نمی شود. خودروی مد نظر باید حداکثر 10 سال از تولید و مونتاژ آن در زمان معرفی و صدور بیمه نامه گذشته باشد. البته برای خودروهای با عمر بیشتر نیز این بیمه نامه صادر می شود. اگر خودرویی با عمر بیش از 10 سال داشته باشید برای هر سال اضافه بر 10 سال مزبور 5 % اضافه نرخ به عنوان قدمت سال ساخت در نظر گرفته و بر حق بیمه های اصلی اضافه می شود. همچنین برای خودروهای با عمر بیش از 20 سال نیاز به مجوز از مدیریت بیمه های خودرو است.
بازدید اولیه از اتومبیل:
راه دیگر اثبات قابلیت پوشش بیمه بدنه برای اتومبیلهای معرفی شده،کارشناسی بازدید اولیه از وسیله نقلیه معرفی شده توسط کارشناس مورد تأیید شرکت است که کارشناس مزبور باید دارای مجوز کارشناسی بازدید اولیه و کد اختصاصی بوده و گزارش مربوطه را جهت صدور بیمه نامه بدنه تهیه نماید.
اما برای خرید بیمه بدنه از طریق سایت بیمه بازار اقدام کنید. برای این منظور مراحل زیر را پیش بگیرید:

مراحل خرید بیمه بدنه

ابتدا وارد سایت بیمه بازار شده و وارد قسمت “بیمه بدنه” بشوید. در این قسمت روی “استعلام نرخ بیمه بدنه خودرو” کلیک کنید. در این مرحله در کادر سمت راست باید مشخصات خودرو، ارزش خودرو (صفر یا کارکرده) و ارزش لوازم آن را مشخص کنید.
در مرحله بعد پوششهای مورد نظرتان را انتخاب کنید که با این کار بسته به انتخاب شما ممکن است برخی شرکتهای بیمه ای که در سمت چپ کادر مشخص شده اند از گزینه‌ها حذف شوند.
حال باید تخفیفهایی که شامل حالتان می‌شود را انتخاب کنید. در نهایت با لحاظ شدن تخفیفها، نرخ بیمه بدنه شرکتها محاسبه می‌شود. برای نهایی کردن ثبت سفارش کافی است روی دکمه‌ی «سفارش» کلیک کنید.
بعد از نهایی شدن ثبت سفارش، پیش فاکتوری به شما نمایش داده خواهد شد تا مطمئن شوید همه اطلاعات شما به درستی وارد شده باشد. علاوه براین شما باید تصویر پشت و روی کارت خودرو و تصویر بیمه‌نامه‌ی قبلی خود را برای ما ارسال کنید.
پس از ثبت سفارش از بیمه بازار با شما تماس گرفته و برای معاینه ی حضوری خودرو با شما هماهنگ می‌کنند. قیمت نهایی بیمه بدنه پس از مراجعه حضوری کارشناسان محاسبه می‌شود و شما می‌توانید به کمک پرداخت آنلاین یا دستگاه سیار آن را پرداخت کرده و بیمه بدنه خودرو را نهایی کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند