استخر سرپوشیده نوار بندر انزلی افتتاح شد

0

منطقه ی آزاد انزلی یکی از بهترین مناطق برای گردشگری در شمال کشور است، به گونه ای که آمار استخراج شده از رزرو هتل و سوئیت در این منطقه نشان می دهد که سالانه چند نفر برای گردشگری به انزلی سفر می کنند.

در تازه ترین اخبار گردشگری منتشر شده است که یک استخر سرپوشیده به منزله ی ساماندهی و توسعه فرهنگی و گردشگری نوار ساحلی منطقه آزاد انزلی، در این منطقه اففتتاح شده و به بهره برداری رسید.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی عصر روز دوشنبه درحاشیه این مراسم گفت: پروژه ساماندهی نوارساحلی منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت ۴۵هزار متر مربع و به طول ۴۵۰ متر در ضلع شمالی فاز تجارت و گردشگری با اعتباری حدود ۱۴میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا شده و پس از شش ماه ، فاز اول آن به بهره برداری رسید.

وی همچنین در ادامه ی سخنان خود اینگونه افزود: با توجه به استقبال بسیار خوب گردشگران و میهمانان درطول سال و خصوصا ایام سفر، قرار داشتن این طرح درکنار مجتمع های تجاری، مرکز تفریحات دریایی و مجموعه ورزش های ساحلی منطقه آزاد انزلی می تواند موجب افزایش جذب گردشگران شود.

وی یادآور شد: توسعه فضاهای گردشگری ، اصلاح بافت و زیبا سازی نوار ساحلی در جهت آرامش و آسایش بیشتر گردشگران ، ایمن سازی مجموعه دربرابر پیشروی احتمالی آب دریا و همچنین تأمین زیر ساختهای لازم و تاسیسات زیربنایی مناسب جهت بهره برداری و امکان ایجاد شرایط شغلی مناسب در این منطقه از جمله دلایل اجرای این طرح از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی است.

افقی خاطرنشان کرد: اسکله مارینا، پیست دوچرخه سواری، زمین ورزش هایی همچون اسکیت، بدمینتون، فوتبال و والیبال ساحلی، سالن بدنسازی و میزهای پینگ پنگ، آکواریوم و پارک آبی، آمفی تئاتر رو باز، استخر، رستوران های متعدد، مسیر پیاده روی در ساحل، سکوی دید و منظر دریا، زمین بازی کودکان، پردیس نمایشگاه و پارکینگ در کنار فضای سبز زیبا از مهمترین امکانات موجود و خدمات طراحی شده در این مجموعه تفریحی گردشگری بزرگ است که در آینده نزدیک تکمیل می شود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی درخصوص افتتاح استخر سرپوشیده منطقه آزاد انزلی گفت: استخر سرپوشیده منطقه آزاد انزلی با ابعاد ۱۷ در ۴۰ متر در یک طبقه طراحی و احداث شده که شامل دو بخش استخر و فضای خدماتی است.

افقی با اشاره به قرار داشتن این استخر درساحل دریا و مشرف به آن افزود: این پروژه درکمتر از یک سال ، با هزینه بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال در مساحتی به ابعاد ۷۳۰ متر مربع احداث شده و وجود محل عبور برای معلولان از مهمترین ویژگی های این استخر سرپوشیده ساحلی است.

منطقه ی آزاد انزلی کخ در حاشیه ی دریای خزر قرار گرفته است، تنها منطقه ی آزاد نوار ساحلی دریای شمال است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

افتتاح استخر بندر انزلی

افتتاح استخر بندر انزلی

استخر بندر انزلی

استخر بندر انزلی

استخر بندر انزلی

استخر بندر انزلی

افتتاح استخر بندر انزلی

افتتاح استخر بندر انزلی

افتتاح استخر بندر انزلی

افتتاح استخر بندر انزلی

اشتراک:

نظرات بسته اند