استخدام نیروی انسانی برای بازبینی فایل های یوتیوب

0

10 هزار کارمند برای استخدام در شرکت گوگل در نظر گرفته شده اند تا تمام فایل های تصویری که هر لحظه در یوتیوب به اشتراک گذاشته می شوند را تحلیل کنند.

یوتیوب یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری فایل های تصویری است. از این رو افرادی هم هستند که از این فضا برای اشتراک گذاری برخی محتوی نامناسب استفاده می کنند. لذا گوگل قصد دارد تا با تلاش جدی تر و بهره گیری از تلاش های انسانی، این فضا را پاکسازی کند. بدین منظور قرار است با استخدام 10 هزار کارکمد جدید، افراد تمام محتوای افراطی و مشکوک در سایت یوتیوب را رصد کند.

 

سوزان وجیکی

سوزان وجیکی

در این راستا، سوزان وجیکی، مدیر شرکت یوتیوب که یکی از زیر مجموعه های شرکت گوگل است، اعلام کرد که اگرچه این سایت اینترنتی با اهداف مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی بخش‌های تاریک و سیاه اینترنت روی یوتیوب تاثیر گذاشته و این مسئله باعث شده است کاربران محتوای تصویری با موضوع آزار و اذیت، آسیب و نفرت را به اشتراک بگذارند.

او همچنین با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «در یوتیوب تصاویری به اشتراک گذاشته شده است که می‌تواند موجبات ناراحتی و رنجش کاربران را فراهم کند. من شاهد تاثیرات منفی برخی تصاویر ویدیویی بودم که روی یوتیوب به اشتراک گذاشته شد. این تصاویر ویدیویی برای گمراه کردن، اذیت کردن، آسیب رساندن و خدشه‌دار کردن عواطف انسانی منتشر شدند.»
قابل توجه است که از ماه ژوئن تا به امروز بیش از 2 میلیون فابل ویدئویی در یوتیوب به شکل انسانی رصد شد و در نهایت 150 هزار فایل از روی این شبکه اجتماعی پاک شد.به نظر می رسد که گوگل برای تحلیل و بازبینی فایل ها به شکل انسانی با سرعت بیشتری عمل خواهد کرد.
مدیر شرکت یوتیوب در ادامه صحبت‌های خود گفت: «سیستم یادگیری ماشینی با الگوریتم‌های پیچیده که هم‌اکنون به کار گرفته‌ایم این امکان را داده است تا 70 درصد تصاویر ویدیویی خشونت‌آمیز را به صورت هوشمند شناسایی و حذف کنیم. 10 هزار کارمند جدید امکان می‌دهند 30 درصد مابقی ویدیوهای مربوطه را هم در کوتاه‌ترین زمان شناسایی کنیم.»

اشتراک:

نظرات بسته اند