استاندارد مراقب سلامت غذایی هست، نگران نباشید

0

سازمان ملی استاندارد ایران نظارت کاملی بر سلامت غذایی و دارویی دارد. به گفته مسئولین استانداردهای ملی همه جنبه های سلامت مواد غذایی را تامین می کنند به طوریکه حتی توجه به گواهینامه ایزو محصولات با دارا بودن استاندارد ملی ایران ضروری نیست.

نیره پیروزبخت، رییس و مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران در نشستی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در خصوص کنترل دقیق تر محصولات غذایی و تجهیزات پزشکی وارداتی و تولیدات داخل بحث و تبادل نظر کردند.

پیروزبخت با بیان اینکه در حفظ ایمنی و سلامت مواد غذایی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد گفت: در حوزه سلامت به ویژه در غذا و دارو، همکاریهای خوبی با وزارت بهداشت داریم و در کنترل واردات و تولیدات همه انرژی خود را معطوف به حفظ استانداردهای ملی و بین المللی می کنیم.

سازمان ملی استاندارد ایران با نگاه علمی و تاکید بر قوانین و مقررات استاندارد، اگر نیازی به استانداردهای جدید داشته باشد بطورحتم آنرا در شورای عالی استاندارد مطرح می کند.

نظارت استاندارد ملی بر سلامت غذایی

نظارت استاندارد ملی بر سلامت غذایی

همکاریهای مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران نشان دهنده عزم دولت برای حفظ سلامت و ایمنی مردم است بطوریکه کارگروه های فعال در این حوزه در هر دو مجموعه با قوت به کار خود ادامه می دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست بر حفظ همکاری های دوجانبه با سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد و گفت: در دولت دوازدهم همکاری های میان نهادها و سازمان ها دقیق تر و با سرعت بیشتری روبه جلو است.

سید حسن هاشمی افزود: سازمان ملی استاندارد ایران باتوجه به ماهیت علمی و تخصصی خود کمک شایانی در جهت حفظ سلامت مردم دارد و وزارت بهداشت از نظرات کارشناسی این سازمان بهره مند است. با افزایش همکاری های دوجانبه باید ذهنیت فرار از قوانین استاندارد را اصلاح کنیم.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران در حفظ سلامت مردم یک وظیفه واحدی دارند و با توسعه همکاری ها و تشکیل کارگروه های مشترک زودتر به اهداف تعیین شده خواهیم رسید.

اشتراک:

نظرات بسته اند