ایمنی جهانی مواد غذایی با آخرین استانداردهای ایزو

0

چرا هنوز ایمنی مواد غذایی موضوعی ست که هر روز با چالش هایی از سوی آن روبرو می شویم و با وجود استانداردهای ایزو در صنعت غذایی، هنوز در گوشه و کنار جهان حتی در کشورهای پیشرفته شاهد مشکلاتی در حوزه ی ایمنی مواد غذایی هستیم؟

واقعیت این است که ما در یک صنعت جهانی مواد غذایی به سر می بریم که گاه محصولات خوراکی را از یک نقطه به نقطه ای فوق العاده دورتر می فرستد. در این مسیر بسته بندی، شرایط نگه داری و نوع نگهدارنده های غذایی فاکتورهای مهمی در حفظ سلامت ماده ی غذایی هستند.

در این مسیر استانداردهای مربوط به صنعت غذایی وظیفه ی حفظ سلامت عمومی و تست ایمنی مواد غذایی را بر عهده دارند.

بحران سلامت مواد غذایی می تواند سلامت جوامع کوچک و بزرگ و نیز کل جامعه ی جهانی را به خطر انداخته و حتی در ریسک اپیدمی ها قرار دهد.

ایزو 22000

آخرین مساله ی ISO focus روی استاندارد ایزو 22000 محصول سال 2018 میلادی در سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی و نحوه ی به حداقل رساندن این خطرات نگاه می کند.

ایمنی جهانی مواد غذایی با آخرین استانداردهای ایزو

ایمنی جهانی مواد غذایی با آخرین استانداردهای ایزو

به موجب توافقات بین المللی صورت گرفته میان کارشناسان دولتی و صنعتی، استاندارد ایزو 22000 به منظور برآوردن الزامات لازم برای ایمنی غذایی در سطح جهانی ظهور پیدا کرده است.

این یک ابزار قدرتمند برای غلبه بر چالش های امنیتی و سلامتی مواد غذایی در سطح جهانی به شمار می رود.

اولیور پیرات مدیر عامل گروه AFNOR در سخنرانی خود می گوید: “برای کمک به ارائه ی محصولات با کیفیت غذایی که در جهت منافع مصرف کنندگان نهایی باشد، روش های بین المللی موجود برای شناسایی آلودگی، بهینه سازی کنترل مواد غذایی، و تضمین تجارت عادلانه را کنار هم آورده ایم. ایزو 22000 در مدیریت ایمنی مواد غذایی به شرکت ها کمک می کند تا خطرات مرتبط با فعالیت های صنایع غذایی را شناسایی کرده و آن ها را کنترل نماید.”

امروزه بیش از هر زمانی، ایمنی مواد غذایی به یکی از موضوعات اصلی نگرانی جهانی تبدیل شده است. تامین مواد غذایی ایمن از اقتصادهای ملی، تجارت و گردشگری حمایت می کند و توسعه پایدار را تقویت می سازد.

استانداردهای ایزو در صنایع غذایی اعتماد مشتریان به خوردن و نوشیدن مواد خوراکی بالا می برد و به آن ها این تضمین را می دهد که چیزی که می خورند ایمن و به اندازه ی کافی سالم است و به سلامت آن ها صدمه ای نخواهد زد.

اشتراک:

نظرات بسته اند