مرا بالاتر ببر، استاندارد ایزو برای بالون های هواشناسی

0

استفاده از بالون های هواشناسی به عنوان یک روش تحقیق جهانی در کشف الگوهای آب و هوا و پیش بینی بلایای طبیعی به کار برده می شود. با توجه به افزایش تجارت جهانی و تقاضا برای استفاده از بالن های هواشناسی، و ثبت شرکتها به شکلی که داده های دقیق تری را ارائه دهند، مدارک ایزو به تجمیع رسیده و یک استاندارد بین المللی ایزو منتشر گردیده است.

بالن های هواشناسی یا آب و هوا به شکلی طراحی شده اند که در اندازه گیری شرایط آب و هوایی و تخمین وضعیت جوی در ارتفاعات بالاتر به حد نیاز، عمل کرده و بتوان از طریق آن ها پیشرفت های تحقیقاتی در موضوع جو و مسائل مربوط به آب و هوا و تغییرات اقلیمی داشت.

استاندارد ISO 17717

استاندارد جدید بین المللی تحت عنوان ISO 17717 Balloon Meteorological به تازگی منتشر شده است. این استاندارد با حداقل الزامات برای تولید بالن های هواشناسی و همین طور روش های آزمون اطمینان از کیفیت، قابل اعتماد بودن به جهت امنیت و طول عمر را د رخود جای داده است.

 

استاندارد ایزو برای بالون های هواشناسی

استاندارد ایزو برای بالون های هواشناسی

 

آقای Deng Yizhi، مدیر پروژه و عضور ISO / TC 45/ SC 4، کمیته ی فنی که استاندارد فوق را توسعه داده است و نیز دبیرخانه ی DSM به عنوان عضوی از ایزوی مالزی می گوید: سازمان هایی که در زمینه ی تولید و توزیع بالن های آب و هوایی فعالیت می کنند، تا به امروز می باید به استانداردهای درون کمپانی ها ملزم می بودند. اما با ورود ایزو 17717، یک هماهنگ سازی جهانی در استانداردها و سطح کیفی بالن های تولیدی به وجود آمده است و تمامی کمپانی ها و توزیع کننده ها ملزم به رعایت الزامات جدید هستند.

پیچیده بودن الزامات جدید تحت ISO 17717، سطح کیفی در برخورد با بازار بین المللی را بالا خواهد برد و به هماهنگ کردن استانداردهای فعلی کمک می کند. در حالی که یک پلت فرم برای فعال کردن تکنولوژی پیشرفته تر نیز در جهت شکوفایی صنعت بالن های هواشناسی فراهم می سازد.

اشتراک:

نظرات بسته اند