استانداردهای ایزو در زمینه حمل و نقل کالا

0

حمل و نقل کالاهای میان نقطه ی مبدا و نقطه ی مقصد، نیازمند همکاری های بسیاری میان شرکت ها و کارمندان و کارگران مختلف است. حتی ماشین آلات زیادی نیز در این میان قرار می گیرند. استانداردهای ایزو در زمینه حمل و نقل نیز وارد شده و حمل و نقل کالا را سامان دهی می کنند.

استانداردهای ایزو به کارکرد موثر صنعت حمل و نقل کمک می کنند و شما تاثیر استانداردهای ایزو را در هر مرحله از زنجیره ی حمل و نقل مشاهده خواهید کرد.

برای نمونه، به عنوان مثال کمیته ی فنی ISO / TC 104 کانتینرهای حمل و نقل را تحت پوشش قرار داده است و میزان ظرفیت آن ها را استانداردسازی می کند.

استانداردهای ایزو در حوزه ی حمل و نقل

استانداردهای ایزو در حوزه ی حمل و نقل

همین طور ایزو یک کمیته اختصاصی برای کشتی و تکنولوژی های دریایی در زمینه ی حمل و نقل دارد که با توسعه های ISO / TC 8 نیازمندی های مختلف صنعتی از مدیریت زیست محیطی تا امنیت زنجیره ی تامین و حمل و نقل هوشمند را پوشش می دهند.

استانداردهای ایزو در صنعت حمل و نقل

به این ترتیب استانداردهای ایزو در پیشبرد نوآوری و به روز رسانی صنعت حمل و نقل ایفای نقش جدی و مثمر دارند.

به علاوه این کمیته با سازمان بین المللی دریایی IMO نیز همکاری دارد تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای ایزو با لحاظ کردن مقررات IMO تدوین شده و هیچ گونه تناقضی در این میان به وجود نیامده باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم استانداردهای ایزو در کمک به پورت های ارتباطی با هاب های ریلی ، حمل و نقل هوایی و توزیع زمینی نیز وارد شده و به بهره وری بیشتری در نحوه ی حمل و نقل کالاها کمک می کنند.

از آن جا که استانداردهای ایزو یک ابزار قدرتمند برای اطمینان بخشی هستند، ورود این گواهینامه ها به حوزه ی حمل و نقل موجب اطمینان تجار و شرکت های طرف معاملات و نیز مصرف کنندگان می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مشاوران ایزو در مرکز مشاوره ایزو ISOHOME مراجعه نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند