استارت آپی موفق با شروع روزانه 5 دقیقه…

0

پیشرفت کاری با دانستن تاثیر نکات مثبت روزانه تحقق می یابد. کارآفرینان موفق چطور روز خود را شروع می کنند؟ افرادی که هر روز صبح خیلی زود برای پیاده روی، عبادت، مدیتیشن، مطالعه و … از خواب بیدار می شوند،خیلی پر بازده تر و موفق تر عمل می کنند. برای موفقیت، روز خود را در محیطی با آرامش و پر از نکات و انرژی های مثبت شروع کنید. بسیاری از عادات خوب و انرژی های مثبت وجود دارند تا روز پر بازدهی را داشته باشید. برای استارت آپ های آینده خود روزی 5 دقیقه سرمایه گذاری کنید.

بسیاری از عادات خوب شروع روزی عالی:

1-    یادداشت کنید: سه چیز که شکرگزار آن هستید
به چیزهای مادی و کامپیوتر و ماشین و… فکر نکنید. 3 مورد خوب مانند خانواده،دوستان و … یادداشت کرده و شکر کنید. هر روز صبح این تمرین را انجام دهید. این مورد شبیه به تمرین “3چیز خوب” مارتین سلیگمن بنیان‌گذاران جنبش روانشناسی مثبت است.
2-    به فکر فوق العاده کردن امروز با …..؟
نوشتن جمله ای در مورد چیزی که در صورت روی دادن آن شما حس میکنید روز خوب و منحصر به فردی داشته و رضایت دارید. مانند اختصاص ساعتی برای کاری که انجامش را دوست دارید. در این صورت برای تحققش گام بردارید.
3-    تفکر
علم از مزایای بسیار تفکر چون قلبه بر احساسات منفی و استرس تا افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و حافظه می گوید. اما این بدان معنا نیست که ساعت ها به تفکر بپردازیم! برای 5 دقیقه بنشینید تا افکار موجود در ذهنتان دور شود برای داشتن روزی خوب تاثیر عالی دارد. البته بیشتر این تفکر ها کمتر از 5 دقیقه به طول می انجامد.
4-    ورزش
بعد از بیدار شدن از خواب ورزش کردن بسیار مفید است. ورزش قبل از صبحانه باعث افزایش سطوح انرژی و همچنین لاغری می شود. بدلیل خشک بودن عضلات بعد از بیدار شدن حتما عضلات خود را قبل از هر چیزی گرم کنید.
5-    مرتب کردن رختخواب خود
این مرتب کردن از عادات خوب می باشد و میتواند منجر به عادات خوب دیگر شود. مرتب کردن رختخواب سبب افزایش بهره وری شما در روز می شود.
6-    اولویت بندی
یادداشت و لیست کردن کارهای روزانه نیز مفید است. اولویت کارهای شما در روز مشخص می شود. از نظر تراویس بردبری- روانشناس، شانس موفقیت در اهداف از پیش تعیین شده با این برنامه ریزی افزایش می یابد. بردبری هم روزانه اهدافش را پس از تمرین تمرکز حواس تعیین می کند.
7-    تصویر سازی روز خود
عزم خود را برای رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت با تصویرسازی صبحگاهی جزم کنید. اینکه در روز چه اتفاقاتی پیش رو داریم،تصویر سازی و این عادت را در خود ایجاد کنیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند