اسباب بازی های ایمن برای کودکان

0

کودکان آسیب پذیرترین اعضای جامعه هستند از این رو لازم است تا نهایت دقت در ساخت اسباب بازی کودکان صورت گیرد. از این رو سازمان استاندارد جهانی ایزو تلاش هایی برای تولید اسباب بازی ایمن کرده است.

کمک گرفتن از بهترین مشاور ایزو برای اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی میتواند زمینه ساز اتماد مشتری و ورود به میدان رقابت جهانی باشد. شرکت هایی که استانداردهای جهانی را رعایت می کنند اهمیت توجه به مصرف کننده را به وضوح نشان می دهند از این رو تجارت آنها حد و مرز نمی شناسد.

اسباب بازی کودکان از جمله موارد آسیب رسان هستند که لازم است در تولید آنها استاندارد های لازم رعایت شوند. بعنوان مثال اساباب بازی نباید به لبه تیز داشته باشد که موجب بریدگی یا خراش پوست کودکان شود. مهمتر از آن مواد اولیه ساخت آن بسیار مهم است چرا که کودکان گاهی اسباب بازی را گاز می گیرند و …

وجود سیم یا قطعات فلزی کوچک نیز در اسباب بازی می تواند عوارض بدی را به همراه داشته باشد. از این رو لازم است تا استانداردی جامع تمام این اسباب بازی ها را کاملا ایمن کند.

اسباب بازی های ایمن

اسباب بازی های ایمن

جدیدترین نسخه از استانداردهای ایزو در زمینه ایمن کردن اسباب بازی به تازگی منتشرشده تا بالاترین سطح ایمنی را در تولید اسباب بازی اجرا کند.

استاندارد ISO 8124-1 با عنوان ایمنی اسباب بازی؛ جنبه های ایمنی مرتبط با خواص مکانیکی و فیزیکی، تعیین کننده الزامات و روش های آزمون برای اسباب بازی های مورد استفاده کودکان زیر 14 سال و طول عمر مناسب این اسباب بازی ها می باشد.

این استاندارد معیارهای قابل قبول برای ویژگی های ساختاری اسباب بازی ها نظیر شکل، اندازه و حد فاصل، همچنین ویژگی های خاص برخی اسباب بازی ها مثل زاویه نوک اسباب بازی های سواری را مشخص می کند. همچنین شامل هشدارها و دستورالعمل های مناسب برای استفاده نیز می باشد.

این استاندارد توسط کمیته فنی ISO/TC 181، ایمنی اسباب بازی ها تدوین شده که مسئولیت دبیرخانه آن بر عهده استاندارد دانمارک (DS) می باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند