از وب عمیق یا وب سیاه چه می دانید؟

0

احتمالا گستردگی دنیای وب شما را هم شوکه کرده و این همه اطلاعات که فقط با یک سرچ ساده بر روی نمایشگر رایانه یا گوشی ظاهر می شود بسی جای حیرت دارد.

راستش را بخواهید این همه سایت و اطلاعات که شما می توانید توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ ببینید تنها یک درصد از وب هستند و 99 درصد آن از دید شما پنهان است که به آن وب عمیق یا وب سیاه میگویند.

وب عمیق 99% اینترنت است که شما با جستجوی گوگل نمی توانید آن را بیابید!

به گفته یک پژوهشگر هلندی، اینترنت دربرگیرنده حداقل 4.5 میلیارد وب‌سایت می‌ شود که توسط موتورهای جست‌وجو ایندکس (شاخصدار) شده‌اند. با این حال، این تعداد عظیم صرفا لایه رویی آن چیزی را شامل می‌ شود که در واقع وجود دارد.

بنا بر برخی تخمین‌ها، مابقی آن را وب عمیق (وب پنهان) تشکیل می‌دهد، که 400 تا 500 برابر بزرگ‌تر از سطح قابل رویت اینترنت است.

آنچه که وب عمیق را از وب آشکار متمایز می سازد قابل مشاهده نبودن آنها برای موتور های جستجو است. یعنی امثال گوگل نمیتوانند آنها را ایندکس کنند و در نتایج نشان دهند. و برای دست یابی به سایت های پنهان باید URLو رمز ورود آنرا دانست.

وب عمیق

وب عمیق

وب عمیق در لایه‌ای از محرمانگی پوشانده شده است، و عمدتا دربرگیرنده ایمیل‌ها، پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های آبونمانی مانند نتفلیکس، و هر چیزی می‌شود که شما برای دسترسی به آن به پر کردن یک فرم نیاز دارید.

در این دنیای وب پنهان انواع تجارت ها صورت میگیرد از صدور دستور یک قتل گرفته تا فروش اطلاعات محرمانه یا تجارت بمب هسته ای!

به عنوان مثال، سایت جاده ابریشم (Silk Road) که اکنون دیگر وجود ندارد یک فروشگاه مواد مخدر آنلاین بود. وقتی آفریننده آن، راس اولبریکت، در سال 2013 دستگیر شد، لیستی 12 هزار تایی از همه چیز، از انواع مواد مخدر داشت.

وب تاریک همچنین منابعی مخفی برای آدمکش‌ها، تروریست‌ها و دیگر تبهکاران فراهم می‌آورد؛ رویهمرفته، بازار غیرقانونی آن روزانه بیش از 500000 دلار درآمد دربردارد. صرف دسترسی پیدا کردن به وب تاریک برای FBI هشدار سطح قرمز به شمار می‌رود.

اشتراک:

نظرات بسته اند