از زمرد چه میدانید؟

0

سنگ درمانی از دیرین یکی از راه های درمانی  بوده است، و امروز به یکی از رشته های مکمل طب های طبیعی به شمار میرود. در طول تاریخ و طبق شواهد، از سنگ ها برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شده است.

از درمان های روحی گرفته تا درمان های جسمانی، به عنوان مثال برخی از افراد اعتقاد داشتند که برخی از سنگ ها به واسطه ی انرژی مثبتی که دارند در تقویت حافظه نقش اساسی بازی می کنند، یا برخی دیگر با انرژی خود می توانند محبت و عشق را زیاد کند.

عجیب است اما سنگ ها واقعا خواص بسیاری دارند که هنوز هم مورد توجه قرار می گیرند.

در مطلب پیش رو میخواهیم به معرفی خواص سنگ زمرد بپردازیم.

سنگ زمرد

سنگ زمرد

کمی زمرد را بشناسیم

این سنگ که رنگ سبز زیبایی دارد، در خانواده ی بریل قرار میگیرد که جز سنگ های گرانبها محسوب میشود.

رنگ سبز از دیرباز تجلی از شادی و سرزندگیست که خستگی را میزداید و آن را در روم باستان رنگ خدای عشق و زیبایی، ونوس، میدانستند.

رنگ زمرد، در برابر نور خورشید و دما و نور مصنوعی مقاوم است و تنها در دمای 700 تا 800 درجه ی سانتی گراد تغییر خواهد کرد. برخی از زمرد ها دارای ادخال هایی به رنگ صورتی هستند که تنها در زیر میکروسکوپ قابل تشخیص است، البته اینها به هیچ عنوان از ارزش این سنگ نمیکاهد. اما زمردهایی که فاقد هرگونه ادخال باشند، از الماس نیز گرانبها تر خواهند بود.

سنگ زمرد چه خواصی دارد

سنگ زمرد چه خواصی دارد

و اما خواص هایی که برای این سنگ با ارزش برشمرده اند به این شرح است:

گفته میشود زمرد میتواند چاکرای چهارم را تنظیم کند، پاکی و حافظه ی قوی برای انسان به ارمغان می آورد. ذهن های مغشوش را آرام میکند و خرد و حکمت را برای صاحب خود به ارمغان می آورد. گذشتکان بر این باور بودند که این سنگ انرژی های منفی را دفع میکند و عشق را جذب میکند. به همین علت میگویند اگر این سنگ را به معشوقه ی خود بدهید، به شما نزدیک تر خواهد شد. این سنگ پر قدرت میتواند در درمان بیماری های چشمی و قلبی بسیار موثر واقع شود و سیستم دفاعی و عصبی انسان را تقویت کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند