از رکورد شکنی دنا پلاس تا ثمره برجام پژو 2008

0

در روز 12 اردیبهشت بود که ایران خودرو خط تولید دو خودروی جدیدش را با حضور رسانه ها و رئیس جمهور افتتاح کرد. در این مدت کم خودروی دنا پلاس توانسته در مرحله پیش فروش عالی بدرخشد.

به طوری که وقتی در روز 13 اردیبهشت پیش فروش خودروی دنا پلاس آغاز شد. تنها 6 ساعت بعد ظرفیت در نظر گرفته شده برای فاز اول فروش دنا پلاس پر شد!

اما خبرهایی هم بشنوید از دیگر خودروی ایران خودرو که با همکاری فرانسوی ها همزمان با دنا پلاس روی خط تولید رفت. پژو 2008 نام دیگر محصول ایران خودرو است که این روزها بازار خبری داغی دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: آغاز تولید انبوه پژو 2008 در ایران به فاصله دو ماه از تولید این خودرو در اروپا اولین میوه و ثمره برجام در صنعت خودروی ایران است.

به نقل از ایسنا؛ شهرام آزادی اظهار کرد: برای آنکه متوجه شویم اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها چه اثراتی بر اقتصاد ایران به ویژه در صنعت خودرو داشته باید شرایط خودرو سازان در زمان تحریم ها را مرور کنیم.

وی با بیان اینکه در زمان تحریم، خودروسازان داخلی در شرایط بسیار بدی به سر می بردند، خاطرنشان کرد: در آن زمان در برهه ای تیراژ تولید خودروسازان داخلی به دلیل عدم تامین قطعات و مشکلات مالی به یک سوم کاهش یافت.

در آن شرایط وضعیت خودروسازان روز به روز بدتر می شد و این شرکت ها مجبور بودند به دلیل قطع ارتباط با خودروسازان معتبر جهانی به همکاری با خودروسازان چینی و واردات قطعات چینی بعضا بی کیفیت با هزینه های بالا روی بیاورند.

مراسم افتتاحیه خط تولید دنا پلاس با حضور رئیس جمهور

مراسم افتتاحیه خط تولید دنا پلاس با حضور رئیس جمهور

اما با اجرایی شدن برجام تحریم ها از صنعت خودرو برداشته شد و ارتباط با خودروسازان مطرح جهانی مجددا آغاز و به دنبال آن قراردادهایی برای مشارکت و سرمایه گذاری خودروسازان مطرح جهانی در ایران از جمله با پژو و سیتروئن منعقد شد.

آزادی با بیان اینکه صنعت خودرو از زمان اجرایی شدن برجام تغییر جهت داده و از رکود سال های 1391 و 1392 فاصله گرفته است، تصریح کرد: صنعت خودرو در ریل توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و به تدریج مصرف کنندگان ثمرات برجام در صنعت خودرو را احساس خواهند کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند