از خواص مفید چای سیاه چه می دانید؟

0

احتمالا شما هم بارها در مورد خوردن چایی از دیگران مخصوصا بزرگترها تذکراتی شنیده اید. با اینکه همه می دانیم خوردن چایی و قند برای دندان ها مضر است اما باز هم نمی شود از خوردن این نوشیدنی تلخ گذشت.

کمی واقع گرا که باشیم مصرف بیش از حد هر چیزی بدون شک زیان و عوارضی دارد پس چایی یا قهوه هم از این قاعده مستثنی نیستند.

چای سیاه بنوشید یا سبز هر دو یک خاصیت را دارند. بد نیست بدانید همان چایی سبزی که همه توصیه می کنند تا مصرف کنید هم از همان بوته چای سیاه برداشت می شود فقط نحوه پردازش آن متفاوت است و باعث می شود تا رنگش تغییر کند. اما چای سیاه عنی تر و تلخ تر است.

اما مطالعات علمی در مورد چایی دید ما را نسبت به مضر بودن این نوشیدنی تغییر می دهند. در ادامه مزیت های نوشیدن چایی البته به اندازه را بیان می کنیم.

سلامت دهان و دندان: پلی فنول ماده ای است که در چای سیاه یافت می شود و این خاصیت را دارد تا با ایجاد پلاک رشد باکتری هایی را که سبب ایجاد حفره ها و پوسیدگی دندان می شود را محدود سازد. در واقع چایی مانع رشد آنزیم های باکتریایی می شود.

سلامت قلب: مطالعات انجام شده در حوزه قلب و عروق نشان می دهد که نوشیدن چای سبز و سیاه خطر سکته را کاهش می دهد. افرادی که در روز 3 فنجان یا بیشتر چایی می خورند تا 21 درصد خطر سکته را کاهش می دهند!

پیشگیری از سرطان: تحقیقات نشان داده است که پلی فنول ها و کاتچین های موجود در چای در پیشگیری از برخی سرطان ها موثرند. البته تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

خواص چای

خواص چای

جلوگیری از آرتروز: تحقیقات نشان داده اند که کسانی که به صورت مستمر چای می نوشند استخوان های قوی تری دارند و احتمال مبتلا شدن این افراد به آرتروز بسیار کم است.

کاهش استرس: پژوهشگران می گویند اسید آمینه L-theanine موجود در چای سیاه در حفظ تمرکز کمک می کند. همچنین مصرف مداوم چای سیاه هورمون استرس (کورتیزول) را کاهش می دهد.

افزایش انرژی: بر خلاف سایر نوشیدنی هایی که حاوی ترکیبات کافئینی نسبتا زیادی هستند، مقادیر کمی از آن ها در چای موجود می باشند که موجب افزایش جریان خون می شوند. همچنین متابولیسم، سیستم تنفسی، قلب و کلیه را تقویت می کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند