از این پس ایران را 360 درجه ببینید

1

فناوری های نوین گردشگری را هم متحول کرده اند. اینترنت باعث شده تا بتوانیم از خانه به هر جایی از جهان سفر کنیم. بدون آنکه از جایمان تکان بخوریم. شاید این همان گوی جهان نما است که در زمان باستان صحبتش بود!

کشور ما هم که مقاصد گردشگری فراوانی دارد. به فکر افتاده تا از این فناوریها به سود خودش بهره ببرد و با نصب دوربین های 360 درجه در اماکن تاریخی امکان تماشای فیلم های سه بعدی را از این مناطق فراهم ساخته است.

در فیلم های 360 درجه افراد میتوانند به هر قسمت از محل که میخواهند نگاهی بی اندازند. زوم کنند و یا از بالا نگاه کنند. درست مثل آنکه خود شخص در محل حاظر باشد و هر زاویه را که میخواهد دید بزند.

با استفاده از این تکنولوژی، می توانیم مکان های گردشگری ایران مانند مسجد شیخ لطف الله، بازار اصفهان، مسجد جامع اصفهان، میدان نقش جهان، پل طبیعت و …. را به صورت آنلاین و سه بعدی ببینیم.

جهانگردان و توریست ها در نقاط مختلف دنیا می توانند با استفاده از این تکنولوژی جدید، ایران و جاذبه هایش را بهتر ببینند. هر فرد با کلیک بر روی این فیلم و حرکت دادن موس در سیستم خود و یا با حرکت دادن تلفن همراه و تبلت در جهت های مختلف، فضای فیلم برداری شده را از سمت مورد نظر خود ببیند و به این ترتیب تجربه ی حضور واقعی در مقصد را بهتر درک می کند. نمونه هایی از فیلم های سیصد و شصت درجه را در وب سایت گردشگری پرشیا پورت ببینید.

اشتراک:

۱ دیدگاه