ارزش دیوار نیم میلیارد دلار می شود!

4

هلدینگ هزاردستان با جذب سرمایه ی خارجی، ارزش دیوار و کافه‌ بازار را به حدود نیم میلیارد دلار رساند.

چهارشنبه ی هفته ی گذشته معاون علمی و فناوری رییس جمهور از هلدینگ هزاردستان که شامل مجموعه های قدرتمندی نظیر کافه بازار و دیوار می شود بازدید کرد و طی این مراسم خبر سرمایه گذاری 38 میلیون یورویی یک شرکت خارجی بر روی هزاردستان از سوی موسس کافه بازار و دیوار منتشر شد.

ارزش دیوار نیم میلیارد دلار می شود

ارزش دیوار نیم میلیارد دلار می شود

حسام میرآرمندهی موسس دیوار و کافه بازار طی این مراسم با اعلام خبر سرمایه گذاری خارجی گفت: شرکت اروپایی “اینترنشنال اینترنت اینوستمنت (IIIC)” در ماههای آینده و پس از پایان یافتن روند قانونی و اداری مورد نیاز، مبلغی معادل ۳۸ میلیون یورو در مجموعه ی هلدینگ هزاردستان سرمایه گذاری خواهد کرد و در ازای آن ۱۰ درصد از سهام این هلدینگ را در اختیار خود خواهد گرفت. به گفته ی ایشان با این سرمایه گذاری و واگذاری سهام شرکت هیچ تغییری در ترکیب اعضای هیات مدیره ی این هلدینگ به وجود نخواهد آمد.

میرآرمندهی در خصوص این سرمایه گذاری بیشتر توضیح داد و گفت این سرمایه‌ گذاری صرف زیرساختها می شود تا به زودی خدماتی در حوزه‌ های جدید از جمله پرداخت خرد و خدمات شهری مانند مسیریاب بومی عرضه شود.

شرکت “اینترنشنال اینترنت اینوستمنت” یک شرکت چند ملیتی در هلند است که سال گذشته 100 میلیون یورو در دیجی کالا سرمایه گذاری کرده و 21 درصد از سهام این فروشگاه انلاین ایرانی را در اختیار گرفت. با این سرمایه گذاری ارزش دیجی کالا به ۵۰۰ میلیون دلار رسید.

میرآرمندهی در ادامه گفت: کافه بازار نصف راه یونیکورن شدن را آمده و زمانی که بتوانیم به ارزش یک میلیارد دلاری دست پیدا کنیم یونیکورن می‌ شویم ولی به هیچ وجه تلاش نمی‌ کنیم ارزش خود را بیشتر از آن چیزی که هست نشان دهیم. با این حال ما نصف راه را آمده‌ایم.( در اینجا باید گفت استارتاپهای تک شاخ یا Unicorn Startup ، استارتاپهایی هستند که با رشد سریع به ارزشهای میلیاردی رسیده و می توانند سرویسهای خود را در اجتماع بطور همگانی مورد استفاده قرار دهند.)

موسس کافه‌ بازار و دیوار تاکید کرد که این شرکتها در پی حضور در بازارهای خارج از ایران نیستند و تمرکز اصلی ما بر بازار ایران است. ایشان در این خصوص گفت: پیشتر با دیوار در افغانستان آزمایشهایی کرده ایم که در کوتاه مدت پیشتاز پلتفرم تبلیغات آنلاین شدیم اما بازار این کشور به نسبت بازار ایران کوچک است. در نتیجه همچنان اولویت اول ما حضور در بازار ایران است.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. این سایت هایی که ارزش برندشون به این مقادیر می رسه آیا خریداری هم دارن؟ یا فقط ارزش گذاری می شن و تمام؟

  2. آناهیتا در

    منبع درآمد اینا چیه؟ اینا کار میکنند که ارزش برندشونو ببرن بالا؟

  3. فانتزیا در

    پس عجب غولایی هستن اینا فک کن یه ایده داشته باشی و حسابی بگیره و آخر ارزشش به میلیاردها برسه!!!!