ادویه ای برای مهربان کردن همسر

0

زردچوبه ازجمله مواد غذایی است که در نزد هندی ها جایگاه ویژه ای دارد . این ادویه برای مبارزه با پیری و عفونت ها مورد استفاده قرار می گیرد و خاصیت ضد التهابی نیز دارد. ، زردچوبه به علت دارا بودن برخی از ویتامین ها، فلزها، کلسیم، فواید بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:
۱ – بهبود خلق و خوی انسان: در طب سنتی، زردچوبه ماده خوبی برای بهبود وضعیت خواب و رهایی از افسردگی و تنش های عصبی معرفی شده است.
۲ – تسکین دهنده زخم ها: زردچوبه خاصیت پاک کننده و ضد التهاب و عفونت دارد و در درمان سوختگی های سطحی و کوفتگی ها مفید است .
۳ – گردش خون : زردچوبه موجب تنظیم گردش خون نیز می شود و پاک کننده طبیعی برای کبد خواهد بود.
۴ – پیشگیری از سرطان :  تحقیقات علم امروزی نشان می دهد که زردچوبه مانع از سرطان می شود و به حفظ سلول های سالم کمک می کند .
۵ -دفع بیماری : زردچوبه برای پیشگیری از بیماری آلزایمر مفید است.
۶ – کنترل قند: زردچوبه میزان قند خون را تنظیم می کند و مقاومت در برابر انسولین را کاهش میدهد. بنابراین می توان از آن به عنوان یک داروی مقاوم ضد دیابت نوع ۲ استفاده کرد.
۷ -درد مفاصل : یکی دیگر از خاصیت های زردچوبه، جلوگیری از درد مفاصل است. برای این حالت بهتر است آن را با تخم مرغ ترکیب کرده و با دستمال دور قسمتی که درد دارد، بست.
۸ – هضم غذا : این ادویه از قدرت هضم بالایی برخوردار است و سوخت و ساز بدن را زیاد می کند و مانع از نفخ در معده می شود.
۹ – کمک به داشتن پوست بهتر: مصرف زردچوبه باعث می شود که پوستی شفاف تر و شاداب تر داشته باشید.
10- سلامت قلب: این ادویه، مانع از سکته و تصلب شرایین می شود .

خوردن مقداری زردچوبه همراه با مقداری آب لیمو و یک قاشق آب گوجه فرنگی و مقداری آرد ، همه این خواص را به بدن می رساند. قرار دادن مخلوط زردچوبه با آب آناناس روی پوست، به مدت ده دقیقه، برای داشتن پوست شفاف بسیار مناسب است.

خواص زردچوبه

خواص زردچوبه

اشتراک:

نظرات بسته اند