ادوبی فلش پلیر، در انتهای مسیر

0

شرکت ادوبی سازنده نرم افزار محبوب فلش پلیر، از پایان پشتیبانی اش از نرم افزار مشهور فلش پلیر تا سال 2020 خبر داد. به گفته ادوبی باید این نرم افزار با نرم افزارهای استاندارد دیگری نظیر HTML5 جایگزین شود.

توضیح مختصری در باره فلش پلیر

فایلهای فلش به عنوان یکی از فرمتهای رایج، جای بسیاری از فرمتهای تصویری را در اینترنت گرفته اند و روز به روز بر استفاده این فایلها افزوده می شود.
ادوبی فلش پلیر برنامه ای است مبتنی بر مرورگر که قابلیت اجرای برنامه های تعاملی و غنی و همچنین نمایش ویدئو را در تمامی مرورگرها و سیستم عامل ها دارد.
فلش پلیر به کاربران اجازه می دهد تا با بهترین کیفیت ویدئوهای HD، انیمشن و سرگرمی های تحت وب را تجربه نمایید. همچنین در پردازش گرافیکی، سریعتر عمل کرده و راندمان بسیار بالایی بر روی دستگاه های قابل حمل و رایانه های شخصی دارد.

اما با گسترش HTML5 و موارد دیگر برنامه نویسی دیگر فلش پلیر محبوبیتش را از دست داده و کمتر کسی برای طراحی سایتش به سراغ فلش میرود. از همین رو ادوبی هم پایان کار فلش پلیر را اعلام کرد. و وعده جایگزینی بهتر را برای آن داده است.

بنا بر گفته ادوبی؛ این نرم افزار با نرم افزارهای استاندارد دیگری نظیر HTML5 جایگزین خواهد شد که نه تنها تمام ویژگی ها و قابلیت های مربوط به فلش را به کاربر ارائه می دهد، بلکه برای استفاده از این قابلیت ها نیازی به نصب پلاگین خاصی نیز وجود نخواهد داشت.

ادوبی برای برگشتن به محبوبیت سابقش و استفاده شرکت های بزرگ از این نرم افزار جدید. قصد هکاری با کمپانی هایی چون اپل، گوگل و فیسبوک را دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند