احساسات در آینده از تکنوژی قابل شناسایی است

0

با وجود پیشرفت تکنولوژی، همچنان نمی توان از دیوار سرد بیت ها عبور کرد و احساسات را به شکل واقعی نشان داد. دستیارهای سیری، کورتانا، الکسا و گوگل شخصی هستند و بر اساس اطلاعات وظایف خود را به صورت رباتیک انجام می‌دهند، اما در این میان شناسایی احساسات و وضعیت عاطفی فعلی کاربر وجود ندارد.
اما بنا بر اخبار تکنولوژی منتشر شده، گفته می شود که سومین تولید کننده بزرگ گوشی در حال حاضر ، نرم‌افزارهایی با استفاده از AI برای کمک به دستیار شخصی مجازی خود در ارتباط با کاربران در سطح احساسی آنها را طراحی کرده است.
این کمپانی یک دستیار مجازی در سال 2013 منتشر کرده که روزانه 110 میلیون کاربر از آن استفاده می کنند و امید دارد که با استفاده از دستیار جدید که به هوش مصنوعی مجهز است ،شناسایی احساسات در آینده را افزایش دهد.
آنت زیمرمن – معاون تحقیقاتی گارتنر – در ابتدای سال جاری اعلام کرده بود که هوش مصنوعی احساسات قادر به تجزیه و تحلیل حالت‌های افراد با پاسخ به سوالات شخصی خواهد بود. تا سال ۲۰۲۲ دستگاه شخصی شما بیش از خانواده وضعیت احساسی شما را درک خواهد کرد. این سیستم با قابلیت خواندن حالات چهره، تجزیه و تحلیل صدا و رفتار کاربر دستورات کاربران را دریافت و به آنها پاسخ خواهد داد.
وی در ادامه افزود: دستیارهای مجازی با توانایی خواندن احساسات در اتومبیل و مراقبت‌های بهداشتی مفید خواهند بود. اتومبیل‌هایی با دستیار دیجیتال قادر به تصمیم‌گیری در مورد خستگی، استرس، خشمگینی یا ناامیدی راننده خواهند بود و کنترل ماشین را به گونه‌ای انجام می دهند که ایمن‌تر باشد. در مراقبت‌های بهداشتی نیز یک دستیار مجازی احساسات AI می تواند سلامت روان فرد را ۲۴.۷ کنترل کند و در صورت بروز مشکل به مراقبان هشدار دهد.
فلیکس ژانگ – معاون مهندسی نرم‌افزار هوآوی – در این باره گفت: ما فکر می‌کنیم که در آینده همه کاربران ما آرزو کنند که بتوانند با این سیستم ارتباط عاطفی برقرار کنند.
جیمز لو، مدیر محصول AI در گروه کسب و کار مصرف کننده هوآوی هم می‌گوید: شرکتش دستیار مجازی را برای گسترش مکالمات طراحی می‌کند تا کاربر احساس تنهایی نکند.
در چیست هواوی kirin 970 یک واحد پردازش عصبی اختصاصی تعبیه شده است که توانایی هوش مصنوعی را دارد. نرم‌افزارهایی با استفاده از AI برای کمک به دستیار شخصی مجازی خود در ارتباط با کاربران در سطح احساسی آنها را طراحی کرده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند