احداث سه هتل در استان توریستی زنجان

1

در حالی شهرهای مختلف کشور از جاذبه های توریستی متنوع برای جذب توریست خارجی برخوردار هستند که اغلب این شهرها از کمبود هتل رنج می برند. در این میان برای گردشگری که به تمام جزئیات محل اقامتش حتی صندلی هتل اهمیت می دهد، چنین کمبودی به جذب گردشگر ضربه می زند.

اما در راستای توسعه ی هتلها در شهرهای مختلف کشوربرای میزبانی شایسته از گردشگران، هر چند وقت خبر احداث یا افتتاح هتلی را در گوشه کنار کشور می شنویم که این بار اخبار هتلداری خبر ساخت سه هتل در استان زیبای زنجان را منتشر کرده است.

هتل بزرگ زنجان

هتل بزرگ زنجان

به گزارش سی اس وب به نقل از تسنیم، معاون سرمایه ‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، در گفت و گویی اظهار داشت: از ابتدای امسال احداث سه هتل در استان زنجان کلنگ ‌زنی شده که یکی از آنها به طرح توسعه ی هتل بزرگ زنجان اختصاص دارد.

سید میکائیل موسوی به احداث هتل پنج ستاره ی گاوازنگ با مشارکت سازمان همیاری شهرداریها اشاره کرد و گفت: هتل سه ستاره پارسیان صدف نیز امسال کنگ ‌زنی شده است.

موسوی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیتهای گردشگری موجود در استان به  ساخت مجموعه‌ های اقامتی نیاز داریم ابراز کرد: با بهره‌ برداری از این هتلها 250 اتاق به اتاقهای اقامتی افزوده خواهد شد.

ایشان در ادامه در خصوص هتل پنج ستاره ی گاوازنگ گفت: این هتل با پیش‌بینی سرمایه ‌گذاری 50 میلیارد تومانی از طریق جذب سرمایه ‌گذار توسط سازمان همیاری شهرداریها احداث می‌شود که مجوزهای آن دریافت شده است.

موسوی با اشاره به اینکه سازمان همیاری شهرداریها برای پروژه‌ های خود در حوزه ی گردشگری به دنبال جذب سرمایه ‌گذار است ابراز کرد:  در عین حال این سازمان با احداث و فروش تعدادی مغازه در مجموعه گاوازنگ قصد دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند.

این مقام مسئول در حوزه ی گردشگری با اشاره به احداث مجموعه ی “امند” به وسعت 20 هکتار در نزدیکی گاوازنگ، آنرا یکی از طرحهای مهم حوزه ی گردشگری دانست و گفت: مجوز تغییر کاربری در این مجموعه اخذ و موافقتهای لازم داده شده است.

موسوی در انتها یادآور شد که مجموعه ی گردشگری امند در قالب واحدهای اقامتی، بوم ‌گردی و تفریحی احداث می‌شود و در آن هتل، سالن کنفرانس، مسیر پیاده‌ روی، مسیر دوچرخه سواری و سایر امکانات رفاهی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه روستای امند در حال حاضر خالی از سکنه است بیان کر:  ساختمانها در قالب بوم‌ گردی احیا می‌شوند تا به عنوان یک بافت سنتی مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

در آخر امیدواریم با رعایت جزئیات سنتی و بومی در تمامی بخشهای مجموعه از صندلی هتل و رستورانها گرفته تا اقامتگاهها، جذابیت بیشتری برای جذب گردشگر داخلی و خارجی ایجاد شود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. لاله مینوی در

    یه کم اگه به ساختن توالت و سرویس بهداشتی عمومی هم فکر کنن خیلی خوب می شه. می گن توریست ها برای این که نیاز به دستشویی پیدا نکنن، داروهایی مصرف می کنن که مجبور نشن به سرویس های بهداشتی سرراهی در ایران برن. واقعا آبروریزی هستش