آیا وزیر ارتباطات استعفا داده است؟

0

از اولین ساعات بامداد امروز، 11 اردیبهشت ماه، فیلتر تلگرام آغاز شد. واکنش جهرمی به فیلتر شدن تلگرام را هم بعد از فیلتر شدن این نرم افزار هم شاهد بودیم.
با توجه به دستور مراجع قضایی، مسدود سازی تلگرام باید در تمامی اپراتورهای خدمات رسانی اینترنت صورت گیرد به گونه ای که با هیچ گونه فیلتر شکنی استفاده از این نرم افزار میسر نشود.
در این میان وزیر ارتباطات نسبت به فیلتر تلگرام واکنش نشان داد و برخی ها نظرات کارشناسی او را مبنی بر استعفای وزیر ارتباطات دانستند.

 

وزیر ارتباطات استعفا نداده است

وزیر ارتباطات استعفا نداده است

وزیر ارتباطات استعفا نداده است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به شایعه استعفای خود گفت: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست. چالشهای فیلترینگ را مستند و مستدل اعلام کرده‌ایم. مراجع تصمیم‌گیر نظرات ما را شنیده‌اند و تصمیم گرفته‌اند.

وزیر ارتباطات در پاسخ سوال ایسنا در مورد صحت استعفای خود گفت: نباید اعلام نظرات کارشناسی را استعفا تفسیر کنیم. در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالشهای آن نیز نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم. شواهد حاکی از بروز مشکلاتی در فیلتر تلگرام در روسیه نیز هست و ممکن است اینگونه مشکلات در ایران هم رخ دهد. در هر حال به نظر می‌رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالشها نباشیم. –

اشتراک:

نظرات بسته اند