آیا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد برند سامسونگ تبعیض قائل شده است؟

0

در حالی که گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس دیشب در مراسم رونمایی به چشم های مشتاق جهانیان ارائه شدند، به نظر می رسد که در ایران مردم نسبت به تاخیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در وارد کردن برند سامسونگ در طرح رجیستری اعتراض دارند.
تا امروز برندهای اپل، بلک بری، موتورولا، گوگل پیکسل، ال جی، هواوی، سونی، تکنو و نوکیا وارد طرح رجیستری موبایل شده اند. اما همچنان از برند سامسونگ خبری نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در این خصوص در توئیتر خود آورده است: به دلی سهم 50 درصد سامسونگ در بازار، لزوم تثبیت در روزهای پایانی سال و نیز جلوگیری از تاثیرات منفی بر مصرف نهایی، اعمال طرح رجیستری برای این نشان تجاری به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد.

آذری جهرمی

آذری جهرمی

کاربران به این اظهارات وزیر ارتباطات عکسل العمل نشان داده و چنین برداشت کردند که به تعویق انداختن ورود برند سامسونگ به طرح رجیستری به پیش فروش گوشی های خانواده ی گلکسی اس 9 که قرار است در تاریخ 11ام اسفند ماه صورت بگیرد و دو هفته بعد گوشی ها تحویل خریداران شود، می تواند ارتباط داشته باشد.
جهرمی توضیح داد: نه اینطور نیست. این تغییر نیازمند نظارت بیشتر است و چون مجموعه های مختلف با آغاز تعطیلات در محل کار حاضر نیستند، نظارت بر بازار مشکل خواهد شد و ممکن است سودجویان قیمت را ناگهانی بالا ببرند؛ شبیه آن چه در ابتدای طرح رجیستری رخ داد.
وی افزود: تعویق دو هفته ای به دلیل مراعات حقوق مصرف کننده ی نهایی است.
اظهارات اخیر وزیر جوان نیز باز دردسرساز شده و یکی از کابران نکته بین در توئیتر وی آورده است: “مگر پیش از این نگفته بودید که رجیستری تاثیری بر قیمت گوشی ندارد؟”
هنوز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح اضافی در این باره توئیت نکرده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند