آیا هیوندای با خروج آمریکا از برجام، از ایران می رود؟

0

از حدود یک هفته پیش که توافق هسته ای، برجام ، بین ایران و 6 کشور قدرتمند جهان با خروج آمریکا از این توافق ضربه ای بر خود دیده بسیاری از شرکت های خارجی در مورد ادامه فعالیتشان در ایران مردد شده اند.

پس از بسته شدن توافق نامه برجام این شرکت های خودروسازی همچو هیوندای و رنو بودند که بیشترین سود را از بازار ایران می بردند. البته از خودروسازهای چینی هم در این میان خوب جا افتادند که یکی از مدل های موفق ام وی ام x22 است. با اینکه برجام توسط آمریرکا نقض شده اما شرکت های خارجی بر سر موضوع ادامه فعالیتشان در بازار ایران مردد هستند.

حسن اکبری معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور در مصاحبه ای پیرامون محصولات جدید این شرکت و همچنین تاثیرات خروج آمریکا از برجام سخنانی را بیان کرد.

اکبری در مورد محصولات جدید این شرکت گفته است؛ برای اوایل تابستان امسال قصد عرضه هیوندای کونا را دارد.

هیوندای کونا

هیوندای کونا

همچنین در مورد داخلی سازی هیوندای النترا 2019 این شرکت برنامه ریزی کرده و پس از آن نوبت به داخلی سازی توسان خواهد رسید. طبق گفته اکبری در حال حاضر فرایند داخلی سازی تا 30 درصد انجام می شود اما طبق برنامه هایی که قصد صادر محصولات به کشورهای منطقه را داریم میزان داخلی سازی به 40 درصد افزایش میابد.

در صورتی که تولیدات داخلی ما نتوانند رضایت کارشناسان شرکت هیوندای را جلب کنند اجازه داخلی سازی نداریم اما قطعه سازان داخلی مال تا کنون نظر کارشناسان را جلب کرده اند.

اکبری به نوسانات نرخ ارز اشاره داشت و گفت سعی می کنیم تا نوسانات ارزی روی قیمت تمام شده محصولاتمان تاثیر چندانی نداشته باشد. با توجه به تمهیداتی که با شرکت هیوندای داریم آنها کشور ما را ترک نخواهند کرد و به همکاری ادامه خواهند داد.

اشتراک:

نظرات بسته اند