آیا موبوگرام امن است؟

3

موبوگرام که اخیرا جایگزینی برای تلگرام رسمی در ایران بوده همیشه شبهه و شایعاتی در مورد امنیتش به همراه داشته است.

در این مطلب به نقل از چند سایت معتبر به سوالاتی در مورد امنیت موبوگرام پاسخ خواهیم داد.

یکی از اصلی ترین سوالات کاربران قبل از خرید و دانلود موبوگرام این است: آیا موبوگرام امن است و همانند تلگرام امنیت کافی را دارد؟

در این باره گروه مایان مینویسد:

اپلیکیشن های شخص ثالث و غیررسمی که بر مبنای تلگرام هستند.از آنجا که فارسی هستند. پس امکان اینکه سرورهای آنها در ایران و یا سرورهای ناامن و غیر معتبر خارجی باشد بسیار بسیار زیاد است، در این صورت امکان دسترسی به اطلاعاتی که شما توسط این اپلیکیشن ها رد و بدل می کنید برای  هکر ها بسیار بسیار آسان است. فعالیت های شما در این اپلیکیشن ها به آسانی می تواند تحت نظر گرفته شود.

اگر در فضاهای مجازی فعالیت های خاصی انجام می دهید، بسیار دقت کنید، چرا که امکان دسترسی به اطلاعات و محتوای اپلیکیشن های ارتباطی بسیار خطرناک است و ممکن است برای شما دردسرساز شود.

وقتی بار اول اپلیکیشنی را اجرا می کنید و می خواهید از آن استفاده کنید، از شما می خواهد به اپلیکیشن مجوز دسترسی به بخش های مختلف گوشی را بدهید. همیشه به شما توصیه می کنیم با توجه به عملکرد اپلیکیشن به آن دسترسی بدهید و از دادن دسترسی به بخش های که مربوط به عملکرد اپلیکیشن نیست، اکید خودداری کنید. وقتی برای موبوگرام و سایر اپلیکیشن های شخص ثالث ناامن هم مجوز دسترسی به بخش های مختلف گوشی را صادر می کنید، زمینه را برای نفوذ هکرها به سیستم خود محیا کردید. چرا که در این نوع اپلیکیشن ها هکرها می توانند از طریق دسترسی که بخش های مختلفی گوشی دارند به سیستم شما نفوذ کنند.

اما وب سایت ذره بین نیز به صورت اختصاصی امنیت موبوگرام را مورد بررسی قرار داده که در ادامه میخوانید:

برای مطمئن شدن از امنیت موبوگرام و اطمینان یافتن از اینکه موبوگرام از وب سرویس اصلی تلگرام استفاده می کند بررسی هایی انجام داده و مطمئن شدیم که ارتباط موبوگرام با تلگرام از طریق Api اصلی بوده و به همین دلیل ارتباط آن به صورت امن می باشد. در مورد وب سرویس اصلی تلگرام جالب است بدانید برای دسترسی به اطلاعات و نفوذ به وب سرویس تلگرام دارای جایزه با رقم بسیار بالا است و کسی که موفق به انجام این کار شود می تواند جایزه خوبی دریافت نمایید اما تا به حال کسی قادر به انجام این کار نشده است که نشان از امنیت بسیار بالای تلگرام و موبوگرام که از وب سرویس اصلی استفاده می کند دارد.

تمامی پیام ها و ارتباط های شما در موبوگرام به اصطلاح “encryption” یا محافظت شده هستند و از این بابت می تواند خیال تمامی کاربران را راحت نماید. موبوگرام از Api تلگرام استفاده می کند و تمامی ارتباط های آن از طریق Api دریافت شده از تلگرام می باشد. در پایان می توان گفت امنیت موبوگرام همانند امنیت تلگرام می باشد و کاربران می توانند به آسانی و با خیال آسوده استفاده نمایند.

برای آشنایی با تمام آموزش ها و ترفند های موبوگرام به لینک زیر مراجعه کنید:

http://digiato.com/article/2016/04/25/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%9B-%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D9%87%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1%D9%87/

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. کوهیار رشیدی در

    یه جایی خوندم از قول مدیر عامل تلگرام نوشته بود. هیچ کدوم از اپلیکیشن های مبتنی بر تلگرام را تایید نمیکنه. درسته از آی پی تلگرام استفاده میکنن ولی باز هم میشه بهشون نفوذ کرد. فقط سرورهای تلگرام امنه

  2. فعلا که امنیت تلگرام هم سوال برانگیز شده با تهدید های دولت روسیه

  3. ای بابا، امنیت اطلاعات اولین وظیفه ی یک برنامه نویسه به نظرم، امن هم نباشه دیگه ..