آیا قرار است تلگرام فیلتر شود؟

3

در حالی که حدود یک ماه ونیم از حملات تروریستی داعش به مجلس و حرم امام (ره) میگذرد. معاون دادستانی کل کشور تلگرام را مقصر دانست و دلیل کشف نشدن عوامل تروریستی قبل از عملیات را مسنجر تلگرام دانست.

به گفته عبدالصمد خرم آبادی از آنجا مسنجر تلگرام امنیت بالایی دارد و نهاد های امنیتی کشور کنترلی روی آن ندارند. اینگونه اقدامات تروریستی صورت میگیرند.

هماهنگی های این گروه تروریستی برای این حمله به ایران از طریق پیام رسان تلگرام انجام شده است. و حتی مردم قبول هم نمیکنند که نهاد های دولتی نتوانسته اند تلگرام این گروهک را رصد کنند.

عبدالصمد خرم آبادی گفت:

برای هیچ ایرانی قابل قبول نیست، که داعش فیلم تروریستی خود در مجلس شورای اسلامی را به صورت آنلاین در تلگرام برای همه ی دنیا پخش کند و کسی نتواند از نظر فنی مانع این کار شود.

عبدالصمد خرم‌آبادی

عبدالصمد خرم‌آبادی

در این بین خرم آبادی از وزارت ارتباطات و فناوری هم گلایه هایی داشت و گفت: چرا دو سوم از فضای مجازی کشور در دست بیگانگان است و شبکه اجتماعی بومی قابل قبولی از نظر سرعت و کیفیت نداریم. این امر باعث شده تا مدیر عامل تلگرام با تکذیبیه هایش وزارت ارتباطات را تحقیر کند.

ایران نباید با خفت و خواری از یک شرکت ارائه دهنده ی خدمات خارجی مانند تلگرام خواهش و تمنا کند که سرور خود را به ایران بیاورد. وی همچنین فعالیت تلگرام را قاچاق و غیر قانونی دانست و اعلام کرد در شرایط فعلی، این شبکه ی پیام رسان موجب ضربه زدن به اقتصاد در فضای مجازی می شود.

بسیاری از منتقدان اظهارات اخیر خرم آبادی را مقدمه چینی برای فیلتر کردن تلگرام در ایران می دانند.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. اصلا مشابه تلگرامم بتونن در داخل بسازن. مگه جذب کاربر به این سادگیاست. نهایت تلگرام هم فیلتر کنن. کاربرا میرن سراغ یه اپ خارجی دیگه

  2. به نظرم جای فیلتر همگانی میبایست تنها کانال ها و اکانتهایی که مضر هستند را فیلتر کنند

  3. ای وااااااااااااای یه وقت تلگرام رو فیلتر نکنن. با بروز رسانی های جدید خیلی جذاب شده. هیچ اپی مثل تلگرام نمیشه