آیا تعرفه مکالمات تلفن همراه باز هم گران می شود؟

0

پیش از این در خصوص تعرفه های جدید مکالمه تلفن همراه مطلبی را منتشر ساخته و توضیحاتی را به نقل از دیجیاتو ارائه کردیم.
اکنون نگرانی در بین مردم به وجود آمده و این سوال را دارند که آیا باز هم با توجه به شرایط باید منتشر گرانی دوباره و افزایش تعرفه مکالمات تلفن همراه باشیم یا خیر؟

دیجیاتو به سراغ پاسخ این پرسش رفته است و این طور که معاون رگولاتوری می گوید، تعرفه های جدید مکالمات تلفن همراه در مرز مجاز قرار دارند و امکان بیشتر شدن تعرفه ها وجود ندارد.

وی توضیح داده است که هنوز تعرفه های اعلام شده از سوی اپراتورهای تلفن همراه یعنی ایرانسل و همراه اول در محدوده ی مجاز تعرفه مکالمات موبایلی قرار گرفته است، اما با توجه به این که این تعرفه ها بسیار نزدیک به حد بالای مجاز هستند، دیگر امکان بالا بردن آن ها و در نتیجه گران تر شدن نرخ مکالمه با تلفن همراه وجود ندارد.

زیر فروشی اپراتورهای تلفن همراه

جالب است بدانید که این تعرفه ها علاوه بر داشتن سقف مجاز، حد کف مجاز را نیز دارند و اپراتورها می باید تعرفه های خود را به شکلی تعیین کنند که کمتر از کف مجاز نباشد.

اما بعضی از اپراتورهای اینترنت ثابت مدعی هستند که اپراتورهای تلفن همراه این قاعده را به درستی رعایت نکرده و با ارزان تر فروختن اینترنت و در واقع زیرفروشی بازار آن ها را تخریب کرده اند.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات در این خصوص می گوید: اپراتورها موظف هستند در چارچوب مقررات تعرفه تعریف کنند و در صورت خروج از سقف یا کف تعرفه تذکر می دهیم و با آن ها برخورد می کنیم؛ اما در مواردی نیز شاهد بودیم که اپراتورهای موبایل کف را رعایت نکردند و به آن ها تذکر دادیم.

بیشتر بخوانید:  https://bit.ly/2NA5Jya

اشتراک:

نظرات بسته اند