با آنتی ویروس مرورگر کروم به جنگ بدافزارها بروید!

0

کاربران رایانه روزانه با هزاران تروجان و بدافزار سروکار دارند که بدون داشتن یک آنتی ویروس قدرتمند بدون شک سیستم رایانه دچار آسیب های فراوانی می شود تا جایی که در برخی موارد به کلی از کار می افتد.

بسیاری از این ویروس ها زمان آنلاین بودن و وبگردی وارد رایانه می شوند به طوری که کاربر اصلا متوجه نمی شود. با اینکه امنیت رایانه توسط آنتی ویروس ها تا حدود تامین می شود اما بهتر است از مرورگرهایی استفاده شود که خودشان نیز آنتی ویروس دارند مانند گوگل کروم.

اسکنر بدافزار مرورگر کروم در این زمینه به کمک شما می آید تا با جستجو میان فایل ها، موارد خطرناک را پیدا کنید. این ویژگی با نام Cleanup شناخته می شود که در بکگراند سیستم به صورت فعال باقی می ماند، اما اگر مایل هستید می توانید با تایپ دستور زیر در مرورگر Chrome، همین لحظه کامپیوتر خود را اسکن کنید:

Chrome://settings/cleanup

کافیست این دستور را در نوار آدرس مرورگر کروم وارد کنید و اینتر را بزنید سپس صفحه ای باز خواهد شد که در صورت کلیک بر روی گزینه find شروع به اسکن میکند و در صورت وجود بدافزار آنها را حذف میکند و به شما اطلاع می دهد.

آنتی ویروس کروم

آنتی ویروس کروم

در صورت بروز مشکل نیز می توانید با مراجعه به آدرس زیر چنین کاری را انجام دهید.

Settings> Reset and clean up> Clean up computer

اگر مرورگر شما با مشکل مواجه شده یا فکر می کنید نسبت به روز اول کمی کند شده است، پیشنهاد می کنیم که آن را اسکن کرده و موارد احتمالی را به این ترتیب شناسایی کنید.

بد نیست بدانید که اسکنر بدافزار مرورگر کروم به عنوان یک آنتی ویروس قوی به حساب نمی آید، چرا که تنها مواردی که باعث آسیب رساندن به Google Chrome می شود را مورد بررسی قرار می دهد.

مسئولان گوگل کروم در این باره می گویند:

ما با همکاری تیم آی تی موسسه ESET موفق شدیم تا سیستم محافظتی آنها را با تکنولوژی خود همگام کنیم. به این ترتیب نسبت به گذشته، موارد خطرناک بیشتری شناسایی و حذف می شوند و می توانید مطمئن باشید که امنیت شما تا حد زیادی بالا خواهد رفت. البته به یاد داشته باشید که این سیستم، یک آنتی ویروس قدرتمند به حساب نمی آید، چرا که تنها قادر به حذف بدافزارهایی است که مانع فعالیت مرورگر کروم می شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند