آنتالیا شهری با جاذبه های توریستی فراوان

0

آنتالیا جز شهرهای مهم توریستی ترکیه بحاسب می آید. هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این شهر سفر می کنند. آنتالیا توانسته با جذابیت هایش گوی سبقت را از مرکز کشور ترکیه، استانبول، برباید.

با ورود به این شهر، معماری و بافت سنتی آنتالیا نظر گردشگران را جذب می کند. آب و هوای این شهر در تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل است.

رودخانه مانوگات یکی از زیباترین رودخانه های جهان است. با استفاده از قایق بادبانی می توان از مناظر سرسبز اطراف رودخانه استفاده کرد. پارک ملی کورپلو کانیون در 92 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. در این پارک رودخانه از از دل کوه ها بیرون زده و منظره زیبایی خلق کرده است. از این پارک می توان به کوهنوردی در “دده گول” رفت یا به سمت شهر باستانی “سلگه” رفت. شهر تاریخی پرگه از دیگر اماکن گردشگری آنتالیا است. قدمت این شهر به قرن 12 پیش از میلاد مسیح بر می گردد.

رودخانه مانوگات

رودخانه مانوگات

پارک ملی کورپلو کانیون

پارک ملی کورپلو کانیون

اسپندوس، آمفی تئاتری تاریخی در آنتالیا است. این بنای تارخی 200 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده و سبک خاص معماری اش، حیرت بازدیدکنندگان را برمی انگیزد. پاموکاله یا قصر پنبه ای با پلکان های زیبای سفید رنگش می درخشد. زیبایی این پلکان از جنس سنگ تراورتن، برای گردشگران جذاب است.

اسپندوس

اسپندوس

پاموک کاله

پاموک کاله

جاذبه های گردشگری توریستی آنتالیا بیشتر از مواردی است که گفته شد. بسیاری از گردشگران برای بازدید از این مناطق زیبا و کسب اطلاعات درباره تاریخچه آنها با رزرو تور ترکیه از این شهر رویایی دیدن می کنند.

اشتراک:

نظرات بسته اند