آموزش رفع مشکل اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام

0

اخیرا برای برخی از کاربران اینستاگرام مشکلی پیش آمده که نمیتوانند ویدئو ها را به اشتراک بگذارند و این موضوع بسیار آزار دهنده است. یعنی پس از بارگزاری ویدئو در نیمه های کار آپلود متوقف میشود. و پیغام ارور «Video Wasn’t Posted» نمایش داده می شود. حتی سعی مجدد هم نتیجه ای دربر ندارد.

برخی برای حل این مشکل به سراغ حذف و نصب مجدد اپلیکیشن میروند اما این راه حل هم چاره ساز نیست. راه حل های متعددی پیشنهاد شده که هیچ کدام نتوانسته اند به صورت دائمی مشکل را حل کنند.

در ادامه یک روش را آموزش میدهیم که برای همان لحظه ارور Video Wasn’t Posted کارساز است. و باید پس از هر بار مواجه شدن با این خطا همین مراحل را تکرار کنید.

برای حل این مشکل نیازی نیست تا به سراغ حذف و نصب مجدد اینستاگرام، ریست کردن گوشی، تنظیم مجدد تنظیمات اینترنت، تغییر کدک ویدیو و … بروید. برای این کار شما تنها به یک اپلیکیشن تغییر آی پی، Clear Cache و Force Close کردن اینستاگرام نیاز خواهید داشت. برای رفع مشکل مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: بعد از مشاهده ی این خطا، از اپلیکیشن اینستاگرام خارج شوید. سپس به Setting گوشی و بخش Application Manager وارد شوید و اپلیکیشن اینستاگرام را در لیست اپ های نصب شده پیدا کنید.

رفع مشکل اینستاگرام

رفع مشکل اینستاگرام

بعد از ورود به صفحه ی اپ، گزینه ی Clear Cache را لمس کنید تا کش برنامه حذف شود. اگر این گزینه غیرفعال است، چند ثانیه ای صبر کنید تا بعد از محاسبه ی میزان کش، فعال شود. حواستان باشد گزینه Clear Data را لمس نکنید. در این صورت مجددا باید در اینستاگرام لاگین شوید.

مرحله دوم: بعد از Clear Cache کردن اینستاگرام، نوبت به توقف اجباری برنامه است. در همین صفحه و در بالای صفحه گزینه ی Force Close را لمس کنید.
مرحله سوم: اپلیکیشن تغییر آی پی خود را فعال کنید و بعد از آن، اینستاگرام را اجرا کنید.

مرحله چهارم: بعد از اجرای اینستاگرام، مجددا ارور Wasn’t Posted را مشاهده خواهید کرد. کافی است آیکون Try Again را لمس کنید. این بار برخلاف قبل، عملیات آپلود به درستی ادامه پیدا خواهد کرد و در نهایت با موفقیت آپلود می شود.

نکته: همان طور که در بالا تأکید کردیم، این راه حل تنها در لحظه جوابگو است؛ به این معنا که حتی اگر بلافاصله بعد از آپلود موفقیت آمیز ویدیو، قصد آپلود ویدیوی دیگری را نیز داشته باشید، به احتمال خیلی زیاد مجددا به مشکل برمی خورید و نیاز به تکرار این مراحل خواهید داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند