آموزش بازیابی رمز جیمیل به دو روش

0

بدون داشتن یک حساب جیمیل بسیاری از قابلیت های گوشی های اندرویدی که مربوط به گوگل می شوند کار نمی کنند و عملا استفاده ای ندارند. بسیاری از کاربران به راحتی نمی توانند برای خود حساب جیمیل بسازند اما گاهی هم برخی رزم جیمیل را فراموش می کنند و چاره کار را در ساخت حساب جیمل دیگری می بینند.

جیمیل با اینکه بسیار امنیتی است و روی این مورد تاکید دارد اما زمانی که رمزتان را فراموش کرده اید گزینه هایی برای بازیابی در اختیارتان قرار می دهد. برای همین است که همیشه تاکید شده تا در زمان ساخت حساب جیمیل سعید کنید اطلاعات درست را وارد کنید. قرار نیست این اطلاعات به سازمان های جاسوسی فروخته شوند؛ از این اطلاعات برای بازیابی رمز کاربری تان استفاده می شود که برای روز مباداست!

اگر نگران هستید روزی رمز جیمیل خود را فراموش کنید بهتر است رمز دو مرحله ای را فعال کنید. تا راحت تر آنرا بازیابی کنید.

زمان ساخت اکانت گوگل در قسمتی از شما شماره تلفن می خواهد که میشود بدون وارد کردن هم از آن عبور کنید اما بهتر است این کار را نکنید و شماره تلفن خود را وارد کنید. تا در صورت گم شدن رمز حساب کاربری خود از طریق پیامکی که به تلفن تان ارسال میگردد مرحله بازیابی رمز را طی کنید که بسیار ساده تر است.

بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن

بازیابی رمز جیمیل

بازیابی رمز جیمیل

ــ برای بازیابی رمز جیمیل وارد صفحه ورود به جیمل خود شوید یعنی در کارد جیمل خود را به درستی وارد کنید و سپس گزینه Find my account را که در پایین باکس پسورد قرار دارد را بزنید.

ــ در مرحله بعدی فرمی باز می شود که لازم است شماره تلفن خود را وارد کنید.

ــ در پنجره ای که باز می شود از شما سوال میشود آیا موافقید که کدی را برای بازیابی رمز جیمیل به گوشی شما پیامک کند؟ در صورت موافقت گزینه گزینه Send text message را بزنید.

ــ در صورتی که از قبل شماره تلفن خود را در حساب کاربری خود تعریف و فعال کرده باشید با دریافت یک کد و کلیک روی آن وارد صفحه ای می شوید که می توانید ایمل را بازیابی کنید.

بازیابی رمز جیمیل توسط ایمیل

راهکار دیگری نیز وجود دارد که میتوان برای بازیابی رمز جیمیل از آن استفاده کرد و آنهم یک ایمل جایگزین دیگر است. در صورتی که در تنظیمات حساب خود ایمیل دیگری را برای بازیابی معرفی کرده باشید میتوانید از این روش استفاده کنید.

ــ روی صفحه لاگین جیمیل کلیک کنید سپس روی Forgot password که در پایین قرار دارد کلیک کنید.

ــ در کادری که باز میشود آدرس ایمیل خود را وارد کنید و ایمیلی که قرار است توسط آن بازیابی صورت گیرد و از قبل در اکانت خود وارد کرده بودید را در صفحه Account support وارد کنید و روی Next کلیک کنید.

ــ در مرحله بعدی تعدادی سوال برای اعتبار سنجی و شناسایی مالک جیمیل پرسیده می شود که باید به آنها پاسخ دهید و Next کلیک کنید.

ــ در صورتی که به سوالات درست پاسخ دهید یک ایمیل به آدرسی که وارد کرده ای ارسال می شود که حاوی آدرسی برای بازیابی رمز جی میل است.

توجه داشته باشید که اگر نتوانستید سوالاتی که از شما پرسیده می شود را پاسخ دهید روی Try a different question کلیک کنید و راه های دیگر را امتحان کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند