سال گذشته تایلند بیش از نیمی از جمعیتش گردشگر داشته است!

2

تایلند به قدری برای تمامی سلیقه ها جذابیت دارد که تعداد گردشگرانش در طول سال به بیش از نیمی از جمعیت کشور می رسد. آمارهای گردشگری تایلند نشان می دهد تنها در سال گذشته 35 میلیون توریست با تور تایلند از این کشور زیبا بازدید کرده اند.

تور تایلند, جاذبه های گردشگری تایلند

تور تایلند, جاذبه های گردشگری تایلند

در حالی رقمی بیش از نیمی از جمعیت 70 میلیونی تایلند در سال 2017 با تور تایلند به این سرزمین استوایی سفر کرده اند که مقامهای تایلندی خبر از برنامه های جدید گردشگری در این کشور  می دهند. طبق اعلام مسئولین در سال جدید میلادی نیز تدابیری اتخاذ شده تا آمار بیش از 35 میلیون نفر گردشگر خارجی این کشور، شش درصد رشد داشته باشد.

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا با وجود جاذبه های فرهنگی و تاریخی و طبیعت نفس گیر استوایی، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری است که توانسته تا پایان سال 2017 میلادی با حدود 9 درصد رشد نسبت به سال ماقبل آن بیش از 35 میلیون گردشگر جذب کند.

با این وجود مقامهای این کشور طرحهای دیگری برای افزایش میزان گردشگران خارجی دارند که از جمله آنها به افزایش تعداد هتلهای ارزان قیمت، ارائه ی خدمات مورد نیاز گردشگران، تسهیلات و افزایش ظرفیتهای فرودگاهی و توسعه ی فروشگاهها و بازارهای خرید اشاره شده است که می توانند در سال جاری شمار مسافران تور تایلند را افزایش دهند.

باید گفت دولت تایلند به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا ، توانسته 12 درصد از گردشگران این منطقه را به خود جذب کند با وجود اینکه نظامیان ازسال 2014 تاکنون قدرت را دراین کشور به دست گرفته اند. با این حال مقامهای تایلندی یکی از مهمترین اهداف خود را توسعه و تقویت صنعت گردشگری می دانند.

براساس آمار سازمانهای جهانی، آمار گردشگران خارجی در تایلند در سال گذشته میلادی با افزایش 8.8 درصدی به 35.38 میلیون نفر رسید که این رقم بیش از نیمی ازجمعیت حدود 70 میلیون نفری این کشور را شامل می شود. بنا به گزارشات سازمان جهانی گردشگری، گردشگران چینی دلیل اصلی رسیدن تایلند به این جایگاه بوده اند. گویا چینی ها بیش از سایر کشورها با تور تایلند به این کشور سفر کرده اند.

اما برسیم به در آمد تایلند از محل گردشگری که تا پایان سال 2017 به 1.8 تریلیون بات رسید. با در نظر گرفتن هر دلار آمریکا معادل 31.91 بات تایلند درآمد کشور چیزی معادل 56 میلیارد دلار بوده است. با این حال وزارت گردشگری تایلند هم  اعلام کرده در سال جدید میلادی اهداف دقیق تری برای جذب بیشتر گردشگران چینی و اروپایی دارد.

طبق این گزارش ، قرار است آمار گردشگران این کشور تا پایان سال جاری به 37.55 میلیون نفر افزایش یابد تا درآمدهای این کشور از صنعت گردشگری به حدود 60 میلیارد دلار نزدیک شود. با وجود این درآمد نجومی از صنعت گردشگری بنا به گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی تایلند در سال 2017، حدود 3.5 درصد برآورد شده است .

لازم به ذکر است این کشور زیبای استوایی در سال گذشته ی میلادی در رتبه ی 26 امین اقتصاد بزرگ دنیا از میان 190 کشور جهان قرار گرفته که مسئولان این کشور در تلاش هستند جایگاه کشور را به رتبه ی بیشتم برسانند.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. معلومه تایلند خیلی کشور قشنگیه و همیشه هم توریست پذیر بوده. ایرانی ها هم به این کشور توجه زیادی نشون میدن و همیشه سفرهای زیادی از ایران به تایلند انجام می شه.

  2. آرمان حح در

    خب تایلند به این قشنگی ،منم خیلی دوست دارم برم جزایر مرجانیشو ببینم. پول ندارم ولی