آغاز کار بیت کوین اتم

0

بیت کوین توانست اثبات کند که ارزهای دیجیتال جای بسیاری برای پیشرفت دارند. اگرچه در روزهای اخیر ارزش بیت کویین از 20 هزار دلار به زیر 10 هزار دلار رسیده است. اما این باعث نمی شود که این ارز دیجیتالی از ادامه کارش منصرف شود.

طبق اخبار گفته می شود در آینده نزدیک بیت کوین اتم که یکی از زیر شاخه های بیت کوین است کارش را آغاز خواهد کرد. شاید با ظهور این زیر شاخه باز هم بازار خرید بیت کوین رونق گیرد و به روز های اوجش بازگردد.

بیت کوین اتم، شاخه ای از بیت کوین است که با هدف حل مشکلی اساسی در دنیای ارزهای رمزپایه به وجود آمده است. این پروژه که از مبادلات اتمی (atomic swaps) استفاده می کند به کاربران اجازه می دهد توکن هایشان را با هزینه ی کم و بدون هر واسطه یا مبادلات متمرکزی، مبادله کنند.

این پروژه همچنین قصد دارد مبادلات موسوم به لایتنینگ (یا صاعقه) (LS) را وارد کار کند تا سرعت معاملات را بالا برده و هزینه ها را کاهش دهد.

اگرچه جذاب ترین قسمت بیت کوین اتم این است که راه حلی برای مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین ارائه می دهد؛ ولی نقاط متمایزکننده ای هم درمورد آن وجود دارد.
شاید یکی از موراد قابل توجه این باشد که بیت کوین اتم از یک مدل اجماع ترکیبی استفاده می کند: بیت کوین اتم دو الگوریتم متفاوت Proof of Work یا (POW) و Proof of Stake یا (POS) را ترکیب می کند تا به یک اجماع یا توافق برسر اینکه آیا یک معامله معتبر است یا خیر برسد و این کار را قبل از اضافه شدن این توافق یا اجماع به زنجیره ی بلوکی انجام می دهد.

atomic swaps

atomic swaps

هدف این مدل ترکیبی، افزایش ثبات شبکه و کاهش احتمال خرابکاری در سیستم توسط اکثر گروه ماینرها است.

بیت کوین اتم اندازه ی بلوک را توسعه نمی دهد و درواقع الگوی عملکرد توکن را تغییر می دهد. بیت کوین اتم به جای اینکه سعی در افزایش اندازه ی بلوک بیت کوین از ۱ مگابایت به ۱۰۰ مگابایت داشته باشد تا با این کار شبکه بتواند استک های بیشتری را با سرعت بالاتر به زنجیره بلوکی اضافه کند، نحوه ی اجرای معاملات را به صورت اساسی تغییر می دهد.

انتظار می رود که بیت کوین اتم این هفته وارد عرصه شود؛ زمانی که بیت کوین به ۵۰۵۸۸۸ امین بلوک خود دست پیدا کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند