این آسمان خراش، با گرم شدن زمین مبارزه میکند

0

یکی از مسائلی که امروز برای جهانیان بسیار حائز اهمیت است، گرم شدن زمین است . کار ها و اقدامات بسیاری برای مبارزه با گرم شدن زمین صورت گرفته شده است، اما در تازه ترین اخبار، خبری از طراحی یک آسمان خراشی منتشر شد که میتواند به عنوان یک خنک کننده ی جهانی برای مبارزه با گرم شدن کره ی زمین نقش ایفا کند .
این آسمان خراش که توسط یک شرکت معمار ایتالیایی طراحی شده است، به گونه ایست که همانند سدی میان زمین و خورشید در قالب یک گلخانه عمل خواهد کرد.
این آسمان خراش بسیار بزرگ و عظیم، هوا را به جریان می اندازد و و به تولید باد برای خنک‌سازی سیاره و ارائه انرژی پاک برای همه خواهد پرداخت.
به گفته ی معماران، چالش آب و هوای سبب شده است که ساخت این پروژ به آنها الهام شود، از سویی آنها معتقدند که برای مبارزه با گرم شدن کره ی زمین این استراتژی هایی که امروز در حال پیاده شدن است، کارساز نیست . به گفته ی آنان، میبایست یک استراتژی جهانی برای مبارزه با بلایای طبیعی که از تغییرات آب و هوا ناشی میشود ، پیاده شود . به همین منظور آنان آسمان خراشی را طراحی کردند که از نیروی باد برای خنک کردن سیاره استفاده می‌کند. به گفته ی آنان قرار است این آسمان خراش همانند یک برج خورشیدی عمل کرد و انرژی توربین های خود را از باد تامین کند که این توربین ها در سازه نصب خواهند شد .
همچنین قرار است طراحی پیشرفته این آسمان‌خراش به گونه‌ای باشد که ظاهر آن، بسته به محلی که تماشاچیان قرار دارند، تغییر می‌کند. در هر دو قطب به نظر می رسد که این برج به صورت عمودی قرار دارد، اما از نظر ساکنان مناطق استوایی، موقعیت آن افقی است.
البته تاکنون جزئیات بیشتری در ارتباط با چگونگی دستیابی این آسمان‌خراش عظیم به اهداف در دسترس نیست اما هر چه که هست، قرار است این آسمان خراش، به کمک محیط زیست آید و کمک شایانی به آن کند .

آسمان خراشی که با گرم شدن زمین مبارزه میکند

آسمان خراشی که با گرم شدن زمین مبارزه میکند

آسمان خراشی که با گرم شدن زمین مبارزه میکند

آسمان خراشی که با گرم شدن زمین مبارزه میکند

اشتراک:

نظرات بسته اند