آتش سوزی در هتل در بغداد ، حال زائران ایرانی خوب است

0

در اخبار روز گردشگری خبر از آتش رفتن هتلهای زائران ایرانی در بغداد داده شد . زائرانی که اقدام به رزرو این هتل کرده بودند ، از دو کاروان ایرانی از استان های قم و هرمزگان بوده اند . بر طبق گزارشات منتشر شده از رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تعداد 13 نفر از هموطنان زائر کشورمان در نجف اشرف مصدوم شده و با امدادرسانی به موقع جمعیت هلال احمر، حال تمامی مصدومان مطلوب است.
مرعشی با بیان اینکه وقوع آتش سوزی منجر به مصدومیت 13 تن از زائران ایرانی عتبات عالیات شد، تاکید کرد مصدومان بلافاصله به درمانگاه ولایت نجف اشرف منتقل  شدند و  مصدومان پس از درمان سرپایى و اکسیژن تراپى از درمانگاه ترخیص شدند.
خوشبختانه ، مصدومیت های رخ داده برای زائران کشورمان در اثر سوختگی نبوده است و بلکه دلیل اصلی ‌آن خفگی ناشی از تجمیع دود بوده است . همچنین برای احتیاط بیشتر 4 نفر از مصدومان این حادثه شب گذشته به بیمارستان اعزام شده بودند البته در انتهای شب نیز مرخص شده و به کاروان‌های خود بازگشتند.
با پیگیری بیشتر و جویا شدن علت حادثه ، دلیل اصلی اتش سزی در هتل مضیف ، اتصال سیم کشی برق متصل به کولر گازی گزارش شد که دود حاصل از این آتش سوزی، مصدومیت تنفسی را برای 13 تن از زائران ایرانی را در پی داشت .

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین در این رابطه اظهار داشته که به دلیل عدم اطلاع زائران از آتش موجود در اتاق تعداد مصدومان بالا بوده که این امر به دلیل حضور در حمام بوده است.
گفته میشود که سازمان حج و زیارت ایران تذکر های لازم را به وزارت گردشگری عراق و مسئولان این کشور مبنی بر رعایت مسائل حفاظتی داده است اما به دلیل پیک مصرف برق و عدم نظم موجود در سیستم‌های برق‌رسانی این کشور حادثه ی آتش سوزی در این هتل رخ داده است که اتفاق های مشابه نیز در هتلهای این کشور قبلا رخ داده بود .
متاسفانه حوادث آتش سوزی در عراق طی چند سال اخیر به یک حادثه ای کاملا عادی در این کشور تبدیل شده است ، چرا که وجود ساختمان های قدیمی، نواقص و نارسایی های موجود در شبکه سیم کشی سبب شده است که ایمنی تمام ساختمان ها در عراق بی ضمانت شده و در نتیجه بستر مناسبی برای وقوع آتش سوزی در این کشور فراهم شود . به همین علت در هفته های اخیر وقوع این حوادث در عراق افزایش یافته است . از جمله آخرین مواردی که در این کشور اتفاق افتاد میتوان به آتش سوزی بیمارستان الیرموک اشاره کرد که در مرکز بغداد رخ داد . طی این حادثه 12 نوزاد جان خود را از دست دادند که این موضوع سبب شده پیگیری شدید تری در ارتباط با موضوع سیم کشی شهری و ساختمانی این کشور صورت بگیرد .
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین گفت که تشخیص مشکلات برقی هتل‌های عراقی بر عهده نهادهای شهری و آتش‌نشانی این کشور است ولی ما توصیه‌های لازم را به مسئولان عراقی اعلام و این موضوع را به آنها گوشزد کردیم.
از آنجایی که زائران همچنان در این هتل اقامت میکنند، مسئولان هتل مضیف نجف ، اتاق های دچار حریق شده را ترمیم کرده و در حال حاضر اتاق های دیگری را در اختیار زائران قرار داده است .

اشتراک:

نظرات بسته اند